Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyakorlatban mi a különbség a...

Gyakorlatban mi a különbség a Krav Maga és az Aikidó között?

Figyelt kérdés
tehát nyílván ott az eredet h az aikido japán meg minden, de az alkalmazása szerintem hasonló..
2009. jún. 26. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Az aikidoban ahogy én tudom , csak a védelemre koncentrálnak , a támadásra nem nagyon , ezenkívül ott külön oktatják a kickbox, box, thaibox, stb. elleni védelmet . De szerintem a krav maga jobb , mert ott megtanítják , hogyan viselkedj éles szituációban . De valóban igazad van , a kettő hasonló .
2009. jún. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a Krav Maga meghatározása az, hogy izraeli _közelharc_rendszer, míg az Aikidó modern japán _harcművészet_


tapasztalataim szerint [aikidózom] a krav maga az azon alapul, hogyan tudod fegyverként használni a tested, nincsenek benne formagyakorlatok, kötött formák. az izraeli katonák a katonai részét alkalmazzák gyakorlatban is, a civil oktatás, gondolom jóval másabb.


aikidóban mi többnyire gurulunk, esünk, védekezünk, illetve kihasználjuk a másik fél lendületét, erejét, és akár ellene is tudjuk fordítani.

[pl. nem ütünk, de ha megütnek vagy lefognak, jó esetben úgy tudjuk feszíteni az illető karját, hogy nem tud megmozdulni, és le is tudjuk vinni a földre]

illetve aikidóban bot [jo], fakard [bokken] és fakés [tanto] az eszköz, miközben kravmagások sok mást is használnak.


szerintem az a legjobb, hogy ha van hozzá időd, kedved, hogy beülsz egy-egy edzésre és megnézed, mit csinálnak meg kérdezel az edzőktől :)

2009. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a krav magában találni fogsz aikodo "formációkat" késelvétel stb

de a krav maga több támadós védekezésre fektetí a hangsúlyt

és nem foglalkozik azzal hogy milyen küzdősportos ember támad rá mer azis elő fordulhat hogy csak parasztbunyós és abban nem nagyon vannak megszokott mozgások ütések

2010. máj. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!