Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aggódok a fiam jövőjéért,...

Aggódok a fiam jövőjéért, hogyan tudnám meggyőzni hogy hagyja abba az ökölvívást és folytassa tanulmányait?

Figyelt kérdés

Egy kedves kolléganőm ajánlotta ezt a kérdező oldalt, hogy itt tehessem fel a kérdésemet ami már régóta nyomaszt. A véleményetekre vagyok kíváncsi.


A fiam 19 éves (szeptemberben lesz 20), nem volt sok siker az életében, 3 évet focizott de aztán abba hagyta. Tanulmányai egészen jók voltak az előző évig. Ebben az évben végezne, de nagyon visszaesett a teljesítménye amióta elment bokszolni. Azt mondta hogy csak hobbiból megy le, de aztán ott ragadt, minden hétköznap lemegy bokszolni tanulás vagy más szociális élet helyett. Nem láttam még ennyire eltökéltnek, minden reggel 5kor felkel hogy elmehessen futni, és egyre gyakrabban iskola helyett lemegy az edzőterembe, s már az sem biztos hogy engedik egyáltalán érettségizni. Az ökölvívásnak él, fejébe vette hogy kiakar jutni a brazil olimpiára. Beszéltem az edzőjével, aki azt mondta hogy van benne akarat de őszintén lehetetlennek találta hogy erre építhet egy karriert. Megkérdem hogy beszéljen a fiammal, de ezzel csak a bizonyítási vágyát sikerült fokozni. A tanulmányait is abba akarja hagyni, nem tudom mivel hassak rá.



2012. ápr. 23. 17:43
 1/4 *Glissade* ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én egy idős vagyok a fiaddal, de remélem, hogy tudok neked segíteni!


Ha a sportra egyszer rákapsz, akkor nincs megállás... ez lesz az életed, csak ez fog érdekelni... a nap 24 órájában csak a sport fog a fejedben járni, és ez lesz az egyetlen dolog, ami igazán boldoggá tesz.

Ill. az egyetlen dolog, amivel foglalkozni akarsz.


Tényleg nagyon nehéz a sport mellett sulit végezni, mivel a sport egész embert, életet követel.

A suli meg ugyebár nem érdekli, így az teljesen a háttérbe szorul.

Én pontosan így nőttem fel... a tanulás mindig is másodlagos volt.


Szerintem semmi kép se bíztasd arra, hogy hagyja abba a boxot! Nem fogja abba hagyni! Ezért akár nagyon rosz viszony alakulhat ki köztetek, mert azt fogja gondolni, hogy te nem ismered el őt mint boxoló. Te nem támogatod a célja elérésében...

Ebből csak viták lesznek, de megoldás aligha!

Szerintem mellette kéne állnod bármit is szeretne...

Nem lehet tudni, lehet, hogy ebből fog megélni majd később.


Hiába vagy nála sokkal tapasztaltabb az életben, ő ezt úgy sem érti, mert mindenki csak a saját kárán tudd tanulni.

Az viszont biztos! Ha a fiadnak valami oknál fogva, abba kell hagynia a boxot... nagyon rosszul fog belőle kijönni. Az álmai össze fognak törni...

Az érettségi miatt meg ne aggódj, egyáltalán nem nehéz… még az osztály leghülyébb tanulója is lerakta. Nehezebb eljutni érettségéig, mint megcsinálni!

2012. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már 20 éves lesz, és most áll érettségi elött? ez hogyan lehetséges? bukott?


Amúgy, normális helyeken, megkéred az edzőt, hogy csak akkor engedje edzeni a gyerekedet, ha az iskolai kötelességeit megcsinálta. (nem lóg, jók a jegyei)

2012. ápr. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 3rdeye ***** válasza:
a tanuláshoz kell kötni a bokszot, máshogy nem megy, az edzővel is szövetkezni kell, hogy ha rossz jegyet kap, nincs boksz :D
2012. ápr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kompromisszumot kell kötni. Meg kell neki magyarázni, hogy jó amit csinál, de érettségi nélkül nem fog tudni elhelyezkedni. Nem lesz munkahelye, nem fogja tudni állni a boxoláshoz szükséges költségeket. Mivel nagy célja van, profi akar lenni, ahhoz éveket kell edzeni és az eléggé költséges.
2012. ápr. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!