Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen jó mozgás, sportok...

Milyen jó mozgás, sportok vannak amit itthon is lehet végezni?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék egy 10 kg-t kb.Nem szeretem a futást sem mert nekem egyrészt túl monoton és unalmas meg utcára nem is szeretek kimenni futni olyan égő...főleg ha szembe jön egy ismerős:P:P Most inkább elkeztem ugró kötelezni (ezt jónak is mondhatom már amenyire ez jónak mondható...legalábbis után jó érzés mert olyan fris meg azért tettem is a fogyás érdekében azért is) szeretem a labda játékokat kézilabda,kosárlabda itthon van is labánk hozzá van kosárpalánkunk de egyedül olyan unalmas meg azért barátnőket se lehet minden nap elhvni a szünet ellenére...gondolom minden nap kéne sportolni gondolom az vezet GYORS eredményes munkára.Azt szeretném kérdezni ti milyen sportokat tudnátok javasolni??
2009. jún. 16. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Ilyen hozzáállással nem fog lemenni az a 10 kg . Amúgy én az úszást ajánlanám .
2009. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1) Aerob edzés. Sokáig, alacsony intenzitásal végzett mozgás, pl lassú kocogás. Azt mondtad, hogy szerinted ez tul monoton. Menj egy konditerembe, ott van futogep vagy bicaj, (altalaban) zene is szokott menni (ha nincs, viszel mp4 lejatszot). Az a helyes tempó, amelytől nem lihegsz, a zsírégetéshez oxigén kell. Hetente 2-3 pihenőnapot be kell iktatni az izomzatod regenerálódása miatt, de ezeken a napokon is több zsírt éget a megdolgoztatott izomzatod! A súlyzós edzések ha kis súllyal, gyakori ismétlésszámmal végzed őket, szintén segítenek fogyni, ha nagy súllyal kevésszer, akkor "vastagítják" az izomzatodat. A zsírégetés aerobnál kb 30-40 perc elteltével indul be, addig vércukrokat bontasz.

2) Rengeteg folyadék- az "olvadó zsírok" és a zsírokban raktározott, évek alatt felgyülemlő mérgek kiürítésére, és hogy be tárolja atested a vizet. Ha sokat kap, megszokja, hogy nem kell raktározni.

3) Ugyanez vonatkozik az anyagcseréd felpörgetésére. Sokszor, akár 6-7X keveset enni (de sosem este) azt jelenti a testnek, hogy nem kell zsírtartalálkot képeznie, úgyis jön utánpótlás.

4) Szétválasztás! Nem kalóriát számlálgatunk. Zsírok, fehérjék, szénhidrátok, cukrok. Ezeket kell nézni az ételeid összetételében. Zsírt CH nélkül nem tudsz megemészteni, CH-t viszont reggel érdemes enni. A nap többi részében zöldségek, nyersen is, rostanyagok és sok-sok fehérje, akár növényi, akár állati! Ha ebből nem fogyasztasz eleget, izomból fogysz. Tehat pl. kenyer helyett probalj minel tobb rizset enni, a csirke az nagyon egeszseges.


Tehát: Folyadék, Anyagcsere, Szétválasztás, Aerob edzés.

Olvasd össze a kezdőbetűket, ezen mindenki röhögőgörcsöt kap első körben, aztán örül a sikernek. :)

2009. jún. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Hehh ez jó. Tényleg fasza:D Nekem is erre lenne szükségem. De hogy lehet ennyi mindenre figyelni ebben a rohanó világban?
2009. aug. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!