Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 1. Szerintetek Bruce Lee...

1. Szerintetek Bruce Lee eddig a világ legjobb harcművésze?

Figyelt kérdés

2. Szerintetek érdemes sok technikát alkalmazni egy küzdelem során.


... (pl. :láb, térd, stb. ) vagy inkább érdemesebb 1-2 technikát használni de azt kiemelkedően jól (pl. :a boxolok a kezöket ütésekre)?


2012. febr. 6. 19:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nagy nagy rajongója vagyok Bruce Lee-nek! És igen ellehet mondani, h Ő volt a legjobb! Mert már nemél! Leutázni semmiféle képen nemjó,őbelőle egy volt a világon és nem is lesz soha még egy! Viszont nagyon jó harc tehnikái vannak,amiket a filmben nem alkalmazott mert nem látványos! Viszont a való életben nagyon hatásos! Pld. ő úgy tartotta h felesleges csipőnél fejjeb rugni és igaza is volt/van, mert veszélyes dolog...főleg ha nemtudod rendesen alkalmazni! Ami az ütéseit illeti,nincs is nála gyorsabb,fogalom hogyan csinálta! Az ütéseit feleslges leutánozni mert ugyse mennen olyan gyorsan,annak pedig az volt a lényege, h gyors volt! Esetleg a filozófiáját érdemes olvasni a harcmüvészetről és egyéb dolgokról! Nagyon okos embert volt! Minden tiszteletem az övé! Üdv
2012. febr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
A legnagyobb harcművész kizárólag Chuck Norris :D
2012. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Chuk Norris bolond, nem harcművész xD
2012. febr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

1. Vannak harcművészek,akiket nagyon tisztelek,példaként tekintek rájuk (Chang Dong Sheng,Dan Inosanto,Anciong Bacon,Bruce Lee),de nem rangsorolom őket :)

2.Szerintem nem érdemes pl. egy horogütésre 10-20 védelmet megtanulni,elég 2-3-at ,de azt tökélyre fejleszteni.Ki kell válogatni,ami neked jól megy,és begyakorolni.Ami nem működik azt meg mellőzni.

2012. febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

1. nem

2. pont annyi technikát kell alkalmazni amellyel hatékonyan meg lehet semmisíteni se többet se kevesebbet. Tulajdonképpen ez a harcművészetek kiinduló pontja.

2012. febr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

1.nem.

egy ókori bajnok gladiátor,egy spártai,vagy egy olyan római légionárius,aki meg tudott öregedni egyértelműen jobb gyilkos és képzettebb harcos volt.

2.nincs két egyforma küzdelem.

a technika ami az egyikben működik az lehet,hogy a másikban nem.

de hajlok a kevesebb technikát de jól elv felé.

2012. febr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem, Burce Lee-t is rengeten legyőzték, akiktől később tanult.(Kihívta a különböző harcművészek mestereit, és aki legyőzte, azt megkérte, hogy tanítsa.)


Márészt nem érdemes sok technikát alkalmazni, nem az a lényeg. Először tanuld meg az egyszerűbb ütéseket, és azok menjenek nagyon jól, utána tanulhatod a bonyolult technikákat, kombinációkat. Majd végül, ha jó harcművész leszel, tudni fogod mit kell alkalmazni.


19:31 - Nem csak Bruce Lee gondolta így, a régi japán karatemesterek( ne meg gondolom sok más harcművész mesterei )sem rugtak csípőmagasság felé, ez csak a mostani hülyeség miatt van.

2012. febr. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A magas rúgások TKD-ban nagyon elterjedtek csak messze nem arra használják, mint amire ki lett találva nevezetesen a lovas lerúgása a lóról.
2012. febr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 lee12 ***** válasza:
10%

bruce lee egyáltalán nem volt a legjobb csak híres és médiaéhes

egy igazi harcművész ilyet nem tesz/tenne

elég ha jól tudsz mondjuk bal és jobbegyenest ütni mivel ezek az ütések érnek el a legmesszebre és emiatt bőven elég ezeket jól megtanulni ütni

2012. febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem Bolo Yeung a kedvenc harcművészem. Szerintem a valóságban Bruce Lee-n kívül nem akadna ellenfele. Jean-Claude van Dammet hülyére verné. Shotokan karate és tai-chi chuan mester. A filmekben általában mindig megverik, mert ő a genyó. Én kínain ekkora izmokat még nem láttam...
2012. febr. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!