Hol lehet Sárkány Kung-fu-t tanulni Budapesten?
Sziasztok.
Sok kung-fu stílusnak utána néztem és a sárkány stílus tetszett a legjobban, azért mert azt írták hogy ez nem teljesen a fizikai erőre alapszik hanem nagyrészt energiát használ.
Valaki tudna erről mesélni, illetve elmondani hogy hol lehet tanulni?
Ha esetleg nincs Budapesten akkor valamilyen hasonló harművészeteti stílust ami erre épül ajánlanátok?
Köszönöm!
tanuld inkább ezt-
Előző: Ez valami vicc???
Amúgy mi az a Sárkány kung-fu? Sárkány stílusról hallottam már a shaolin rendszer stílusai között.
mért pont az?
Szerintem Bp-n nincs de azért ez hátha [link]
Miért nem sáska stílus én is délit tanulok.
vagy shaolin ,hung gar?
Info:
Sárkány stílus (Long quan)
Meglovagolni a szelet.
A Sárkány a szellem megtestesítője a kung fu-ban.
Bevezetés: Még jóval mielőtt Szent György megküzdött volna a szörnyeteggel, a Sárkány már befolyásos és hasznos szereplője volt a kínai kultúrának. A sokoldalú sárkány, mely több teremtmény, például a gyík, az óriáskígyó, és a kínai aligátor keveréke, valójában egy vízi szellem, aki az eső meghozásáért és a termés életben maradásáért felelős. A sárkány az Istenek szimbolikus őrzője és az igaz bölcsesség forrása. Ez utóbbi tulajdonsága nyilván abból adódott, hogy megfigyelték a hüllőket, melyek mindig nyugodtan feküdtek a napon, mintha folyton elmélkednének.
A sárkány két ősi elemet képvisel, a földet és a vizet, ezért az illúzió és az eső hatalmát birtokolja. Egy Taoista a sárkányban magát az utat látta-"a Sárkány csak azért fedi fel magát, hogy aztán köddé váljon"--. A Shaolin Buddhisták pedig a megvilágosodott igazság képét látták benne, amelyet érezni kell, de megfogni nem lehet. Olyan rendkívül idős embereket is hívtak sárkányoknak, akik jártasak voltak a gyógynövényekkel való életmentésben, a földművelésben és a kung fu-ban. Az ősi Kínában, az ezekben való jártasság sokszor az élet és halál közti különbséget jelentette, ezért az ilyen embereket nagyon nagyra tartották.
A Stílus eredete: Az eredeti nyújtózkodó, csavarodó mozgás, mely a sárkánnyal (Lung) hozható összefüggésbe, Boddhidharma shaolinban tanított gyakorlatainak része volt. Az igazi rendszerezett harcművészet megjelenése körülbelül i. u. 1565-re tehető, de valódi eredete bizonytalan.
Két olyan legenda létezik, melyekkel érdemes foglalkozni: Az egyik azt állítja, hogy Wu Mui, a Shaolin szerzetesnő, alapította a stílust, félrevezető mozdulatokat használva egy ellenfele legyőzésére. A másik úgy hangzik, hogy egy Mui Fa San Yang nevű szerzetes elmélkedett a kung fu edzésről és álmodozott a védekező mozdulatokról, amikor egy csavarodó sárkány mozgásával szembesült és ez inspirálta.
A megálmodott stílusát You Kueng Moon-nak keresztelte és Yang apátja, Tit Yang Sum Si, fejlesztette tovább. Mindkét történet a honani shaolin templomba helyezi az eseményeket. Azóta a sárkány két külön stílussá vált, az északira(1565) és a délire(1680). (a déli stílus, amelyet eredetinek tartanak, honanból került délre, míg az északi északon fejlődött ki miután a templomot 1570-ben leégették).
Mind a kettő templomon kívüli variációkból tevődik össze, de elveiket és egyes tanegységeiket a shaolin templomból hozták és utána alakították családi stílusokká őket. 1972-ben új, együttes erőfeszítések kezdődtek, hogy rendszerezzék a shaolin stílusokat.
Módszerek és filozófia: A sárkány szükségszerűen egy belsőerős, chi fejlesztő módszer, de a kezdeti edzésekkor még jobban hasonlít egy kemény külső stílusra, mint egy finom, hüllőszerű mozgásrendszerre. A mozdulatok tanulásakor a tanuló erőből üt, erőből véd és odacsapja a lábát az állásváltásokkor azért, hogy megtanuljon a megfelelő pozícióba érkezni egy mozdulatsor befejezése után.
Egy idő után ez az erőből dolgozó módszer háttérbe szorul, mivel a fizikailag megerősödött test már képes a megfelelő folyamatos mozgásra. Ha eljön az ideje, majd ez a hüllőszerű simaság rejti el a támadást, rendkívül megnehezítve ezzel a védekezést az ellenfél számára. Miután elsajátította, hogyan kell az áramlás tiszta fizikai látszatát kelteni, a tanuló bevezeti a mély sziszegő hang hallatását, a chi áramlás edzésére.
A belégzés csendes, de a kilégzés direkt, megfeszített és kontrollált. A belégzés könnyebbé teszi a testet a levegőben végzett gyakorlatokhoz, míg a kilégzés minden technikába erőt irányít. A blokkolástól eltekint, ezeket elhárító kis ütésekkel helyettesíti.
A kezdő és a haladó tanulóban kevés a közös vonás. A legmagasabb szinten az ellenfél saját magát fárasztja ki, mert az elkerülés válik a sárkány fő védekezésévé. A chi irányítása rendkívül fejlett és a kitérések mértéke komoly kontroll alatt áll.
Azokat a formákat, melyek erre a stílusra jellemzők, három kategóriába lehet sorolni komplikáltságuk szerint:
Alap:
1. Tizenhat lyuk
2. Háromszor megkerülni a hidat
3. A vakmerő tigris átmászik a falon
4. A mester megmentése egy oldalról
5. Egy kard és hegy
6. Nyomás és ütés négy oldalról
7. Sas karom
8. Híd törése
Középhaladó:
1. Híd érintése (bevezeti a ragadó kezet)
2. A mérges kígyó mozgatja a nyelvét - ütés
3. Hua King ökle
4. Álló öt-forma
5. Kereszt álló öt-forma
6. Forgás horoggal és ütéssel
7. Öt ló visszatér az istállóba tenyér
Haladó:
1. Szilvavirág ütés
2. A szilvavirág ütés hét módja
Minden formában arra tanítanak, hogy ´lovagolj a szélen´; ez a kifejezés annyit jelent, kövess inkább mint vezess. Ne nyílj ki mielőtt ellenfeled kinyílna. A daruval ellentétben, ami szintén a kitéréssel taktikázik, a sárkány elsősorban a felsőtest kicsavarodásával tér ki, kevés állásváltást alkalmazva. A daru gyakran elugrik, hogy az egész teste új pozícióba kerüljön.
Mind a két stílus pontos, meridiánokon levő célpontokra támad erős ütésekkel támad, de a sárkány gyakran használ még tigrisszerű ütéseket, karmoló technikákat, kígyószerű állásváltásokat és leopárdra jellemző ütés-kiugrásos támadásokat is, hogy meggyengítse ellenfelét.
Szintén gyakran alkalmaz alacsony söprő technikákat, de ezek nem egyedülállóak; bármely stílus idősebb tanulói használhatják ezeket a legyengített ellenféllel szemben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!