Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyobb túlsúllyal (35 kg)...

Nagyobb túlsúllyal (35 kg) rendelkező lánynak milyen sport jöhet még szóba az úszáson kívül?

Figyelt kérdés

Köszi! :)


L, 20


2011. nov. 29. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Testépítés -> séta/kocogás illetve úszás ahogy már írtad, és mellé súlyzózás, hiszen az izmoknak nagyobb a kalória szükségletük, tehát izmosan könnyebb zsírt égetni :)
2011. nov. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
gyaloglás túra, futás vagy teremben űzhetó sportok. Fittness teremben igen sokat tudnak segíteni:)
2011. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

És még szeretném megkérdezni, hogy ilyen Norbihoz hasonló tornákat érdemes csinálnom?

2011. nov. 29. 12:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát... 35kg túlsúllyal én nem nagyon futkorásznék, inkább bringázz. (Már csak a melleid miatt is.)


Sok kitartást kívánok! :)

2011. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyen óriási súlyfelesleggel eszedbe se jusson futni, de mást sem nagyon kéne. Előbb szigorú diétával adj le 6-10 kilót, és utána ráállhatsz a sportra.
2011. nov. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pontosan! Eszedbe ne jusson futni, előbb tönkremennek az izületeid a térdedben, mint azt mondanád, mérleg...

És azokat nem lehet "megjavítani", ha egyszer tönkretetted.


Mindenféle tornát érdemes csinálni, Norbit is, a lényeg, hogy rendszeres legyen.

Neked jó lehet még a gyors séta, napi 1 órában. (Az úszás és biciklizés mellett.) Esetleg víziaerobic.

Én zumbázni járok, oda járnak nagyon kövérek is, de az ugrálás ugyanúgy tilos, mint a futás. Ők csak lépik azt, amit mi ugrunk. Esetleg te is próbáld ki, de akkor se ugrálj, csak lépj, ha az edző elfelejtené mondani.

2011. nov. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

amennyit kezdetnek futni tudna..

de tényleg kajálás az első, edzésnek meg ahogy megy, mindent. lényeg hogy kemény legyen. ami nagyon megterhelő lenne, azt úgy sem valószínű, hogy bírnád egyelőre, de amint tudsz érdemes lenne a küzdősportos szintet elérni, na az elég nagy izomstimulációt ad. és ha megszokod, hozzáedződsz akkor nagyszerű mozgás az egyéb (súlyzós, saját súlyos) erősítésekkel együtt, szinte kihagyhatatlan az egészséges test, testsúly megtartásához.

2011. nov. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a baj a futással, hogy nem írtad hány centi vagy és hány kiló. 35 kilós súlyfelesleg nem túl konkrét -> pl.: 175cm-95 kiló Ezzel azért gyorsabb séta, lassú futás már kivitelezhető.
2011. nov. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Simi Zoli válasza:
Szia!Nagy túlsúllyal rendelkeztem én is több mint 35kg.Ami nekem nagyon bejött az az edző teremben található eliptikus(síelő)gép volt!!!Nekem nagyon bevált és nem okozott gondot az ízületeknek sem!
2012. szept. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!