Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez így jó hasedzés?

Ez így jó hasedzés?

Figyelt kérdés

5000 felülés naponta... nemám :D

nem az érdekel,hogy diéta meg minden,csak hogy ezzel így tudom erősíteni a hasam?


-felülés/hasprés 20

-Lábemeleés 20

2x10(jobbról balról) oldal fekvéssel

-Harangozás 20

És ez 3x


2011. nov. 24. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
az egyik ismerősöm 1 éven keresztül felülésezett minden áldott nap , persze tisztán , semmi diéta , csak úgy edzett , szinte semmi eredménye nem lett a dolognak, látszott , de nem sok, mert a kockáit eltakarta a zsír ( és anyira nem is volt kidolgozva ) tehát diéta nélkül nem lesz szép kockás a hasad;)
2011. nov. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
azt azért hozzá teszem igen a hasad tudod erősíteni , testnevelés órán menni fog a 150
2011. nov. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első, írta hogy csak erősíteni szeretné.. amúgy jó.
2011. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves dilisnyuszi !

Most már én is észre vettem, hogy kissé félre értelmeztem a kérdést , de mi értelme van a has erősítésének , ha nincs eredmény ? esetleg küzdősporthoz? ha igen , edzésen biztos edzik a hast is ( ha szükség van rá) , arról nem is beszélve hogy általában heti 3x van edzés , tehát van egyáltalán értelme a dolognak?

2011. nov. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát hogyne lenne :D Ha valaki épp tömegel, akkor ugye azért edz a hasára is, hogy ott is izmosodjon (aztán definiáltabb kockái legyenek, ha majd később szálkásít). Ha pedig most szálkásít (diétázik), akkor azért, hogy ne veszítsen túl sok izmot.
2011. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze a legfontosabb,hogy látszon is,csak ezzel azt akartam elkerülni,hogy a diétáról kiselőadást tartsatok :)
2011. nov. 24. 21:18
 7/9 anonim válasza:

Abszolút jó, a következő miatt.


A hasizom 4 fontosabb izomból tevődik össze (egyenes hasizom, oldalsó ferde hasizom, belső ferde hasizom és haránt hasizom), melyeknek a testépítésben 3 fontosabb funkciója van (a gerinc hajlítása, döntése és forgatása).


Néhány iránymutatás:

- az egyenes hasizom fehér izom rost többségű, magyarán erőteljesen húzódik össze és hamar kifárad. Más néven fázisos izom. Lényegileg semmiben nem különbözik a mellizomtól (pectoralis major). Mivel mellre sem eddzel napi szinten, mert nem fog fejlődni, úgy szintén igaz ez a has edzésére is.


- a ferde hasizmokat magasabb ismétlésszámban szándékosan alul edzik. Ennek az az oka, hogy ha rendesen fejlesztenéd, vastag derekat kölcsönözne. EZ az egyik olyan izom tehát a testépítésben, amit esztétikai szempontok miatt direkt magasabb, súly nélküli ismétlésekkel edzenek (szerintem amúgy helytelenül, ugyanis rettentő fontos és nagy izomról van szó).


- minden hasizom összehúzódás a teljes hasizmot összehúzza (tehát mind a felülés, mind a lábemelés). Nem tudod tehát elkülöníteni az egyenes hasizom részeit egymástól. A lényeg azon van, hogy melyik része kapja a fő terhelést, azaz a fókuszt. A hasprés kb. a felső részt húzza össze (első 2 kocka), a felülés összetettebb, ezért az oldalsó (ún. széles hasizmokat is), és még jópár csípőizmot. Viszont sérülésveszélyesebb.

A lábemelés az alsóbb régiót célozza meg, viszont könnyű elszarni, mert nem a lábat kell emelni tulajdonképpen, hanem a csípőt. Ezért ezt helyesebb lenne csípőemelésnek hívni (gyertyaállás).


Még órákat tudnék beszélni a témáról, ha van kérdésed, irj.

2011. nov. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,nagyon hasznos volt :) Akkor ha ezzel az edzéssel kitartóan edzek egy fél - másfél év múlva elég izmos lehet majd a hasam? Mert egyenlőre csak most kezdtem és annyira tanácstalan vagyok,mert csinálom,de nagy változás még nincs,ilyenkor pedig minden emberbe megfordul az a kérdés hogy jól csinálom e?
2011. nov. 26. 08:13
 9/9 anonim ***** válasza:
ha csak erősíteni akarod ok de szerintem húzzál bele mert 20asokkal nem mész sokra 100-asokkal kezdj aztán majd növelni kell.
2011. dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!