Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportágat ajánlaná...

Melyik küzdősportágat ajánlanátok a legjobban önvédelemhez?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok?
2009. máj. 10. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Wing tsun , defendo , krav maga , ha kifejezetten önvédelmet akarsz , akkor ezek .
2009. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
krav maga
2009. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Wing tsun: Nem valami hatásos.

http://www.youtube.com/watch?v=Z1Yt9SB3Bmo

A videóban egy judo-ban és birkózásban jártas ember seperc alatt kivégzi a wing tsun-os fickót.

Defendo: Én is jónak hittem, de olyanokat hallottam, hogy valaki néhány napos külföldi képzés után oktathatja itthon. Na így már mindjárt más.

Krav maga: Jó dolgok vannak benne.

Viszont hallottam egy sztorit, amelyben egy krav magás srác nem tudta harcképtelenné tenni támadóját.

A krav maga így sem rossz.

"Az ökölvívás minden önvédelem alapja, amíg nem tudsz boxolni, addig imádkozz, hogy szembe ne kerülj egy jó öklözővel" Van benne valami...

2009. máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Krav Maga
2009. máj. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs legjobb önvédelem, ugyanúgy mint nincs legjobb ital, autó, nő stb...

A kérdés az, hogy mennyire tudod alkalmazni a megtanult technikákat. A felkészültség, pontosság, gyorsaság a lényeg. Úgy gondolom, hogy a technikák mellett a harc stratégiáját is meg kell tanulni. A keleti harcművészetek filozófiai magyarázatot fűznek a technikákhoz. Ha ezt nem érted meg, akkor csak egy izomagyú terminátor leszel. ( de ha elég gyors vagy nagy darab vagy, akkor még győzhetsz )

Én közel két éve járok edzésre. Sokszor megdöbbent, hogy mennyire törékeny, sérülékeny az emberi test. Vannak olyan idegpontok - nem is kevés - amelyek minden embernél ugyanúgy működnek.

Megerősítheted a combizmod, hogy kibírj 10-20 rúgást is, de egy idegpontra mért nem túl erős ütés után percekig nem fogsz lábra állni. Tapasztalatból tudom. Az ilyen technikák pontos végrehajtását viszont nem lehet néhány edzés alatt megtanulni.


Az interneten látható összehasonlító videok nagy rész szerintem baromság. Ha egy kezdő ökölvívót szembe állítasz egy rutinos kick-box harcossal, az még nem jelenti azt, hogy az ökölvívás nem annyira hatékony. Ha ugyanaz a kick-box harcos kap egyet Klicsko -tól lehet, hogy kiskanállal szedik össze.

A másik dolog amire még senki sem adott korrekt, elfogulatlan választ nekem a harcművészet kontra kűzdősport kérdéskör. A kűzdősport szabályok, tiltások közé szorított kűzdelem. ( még a legkeményebb ketrecharc is ). A harcművészetek esetében - az én felfogásom szerint - egyetlen szabály van : legyőzni az ellenfelet, túlélni a kűzdelmet. Namost ...szhatom, ha a fejfámra azt írják, hogy gentleman volt a harcban de sajnos alulmaradt.

Egy támadás - egy halál. Amikor két szamuráj felállt egymással szemben kb. ez volt a felállás. Nem 3x5 perc bíróval, törölközővel meg lekopogással. Aki gyorsabb volt, jobban forgatta a kardot az élve távozott. Egy hiba egy élet. Nem voltak pontok, rászámolás. Ennyi.

A kűzdősportokban kell a látvány a nézőknek. Kell a cirkusz. A mai napig nem értem, hogy miért jó az, ha egymás combját rugdalják folyamatosan, ki bírja tovább alapon. ( na mindegy ez az én személyes problémám )

2009. máj. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nemtom hogy manapság miért csak a verekedés miatt akarnak sokan küzdő sportot tanulni...


Szinte teljesen kiveszett a szellemisége a harcművészetnek... A formagyakorlatok pl. ugyanolyan hangsúlyos vázai a harcművészeteknek.

2009. máj. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ez most drámaian fog hangzani de veszélyes az utca...
2009. jún. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!