Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gerincferdüléssel konditerem?

Gerincferdüléssel konditerem?

Figyelt kérdés

Gerincferdülésem van, de szeretnék mozogni, kicsit erősödni. Mindenki az úszást ajánlja, de utálok úszni. Konditerembe szeretnék járni. Alapvetően csak gépeknél dolgoznék, és csak olyan mozgást végeznék ami talán nem terheli annyira a gerincet (mellkas prés (nem a tárogató hanem az előre nyomó), bicepsz, tricepsz, fekve nyomás, mellkashoz húzás, tarkóhoz húzás).


Ha szabályosan csinálom a feladatokat, ezek akkor is okozhatnak gondot?


Kérem csak olyanok írjanak akik értenek is hozzá!


Köszi


2011. okt. 5. 23:08
 1/4 anonim válasza:
Gerincferdüléssel mindenképp az úszás a legjobb, mert az nem terheli a csontokat. Minden más igen. Bármilyen szabályosan is csinálod a gyakorlatokat, eleve rossz a tartásod a gerincferdeség miatt. (mellesleg a klóros víz egész jól kitisztítja az arcüregeket)
2011. okt. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tyler913 ***** válasza:
Leszogezem,nem vagyok ortopedorvos,de nekem is gerincferdulesem van,es evek ota edzek.Az also hatat direkt,nagy sullyal terhelo gyakorlatokat (guggolas,elemeles) kerulom,minden mast csinalok rendesen.Persze attol is fugg,milyen merteku a ferdulesed,de szerintem az edzes meg jot is tehet,hiszen peldaul a hatizmok fejlesztese sokat dob majd a tartasodon.
2011. okt. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fromjezus ***** válasza:
Van egy jó csontkovács ismerősöm aki, tud segíteni!
2011. okt. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen kombináld az úszással. Heti 2-3 alkalmat kibírsz :-)
2011. okt. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!