Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem nőnek a vázizmaim, miért?

Nem nőnek a vázizmaim, miért?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, a testem energiaháztartása igen forgalmas, mindig mozgok, rengeteget sportolok, súlyzózok, futok, úszok, kerékpározok, de valahogy az izmaim nem akarnak rendesen fejlődni. Eszek rendesen. Napi rendszerességgel tejberizst, színhúst, menzakosztot és rengeteg szénhidrátot. Nem tudom mi lehet a hiba.
2009. ápr. 12. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:

A szüleid / nagyszüleid / testvéreid / unokatestvéreid milyen alkatúak? A génektől is függhet.


A gyakorlatok és a használt súlyok is befolyásolják az izmok fejlődését.

2009. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
anyám alacsony, hízásra hajlamos, apám magas, testesebb de egyáltalán nem kövér, apai nagyapám hízásra hajlamos, de inkább nagydarab mint kövér, apai nagyanyám kicsit soványabb típus, anyai nagyanyám szintén soványabb, anyai nagyapám nagydarab típus, de egyáltalán nem volt kövér. két háromkilósat használok, (bár most készülök venni 14 kilós decathlonosokat) a 3 kilósokkal napi rendszerességgel lenyomok 20-20 bipcepszet, és legalább ennyi kiemelést, vagy evezést, nem tudom leírni azokat a mozdulatokat amiket csinálok, de elméletileg minden kar, és deltaizmot fejlesztek ezzel. Fejlődik is szépen, csak kevés. Szálkás, alakos, csak kicsi, és hamar bepuhul ha nem használom akár pár napra.
2009. ápr. 12. 14:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs de én itt nem látom a koncepciót. Mit akarsz? Nőni, vagy szálkásodni? Ha nincs egy alapizomzatod, akkor először talán föl kéne szedni egy kis tömeget. Futás-úszás-kerékpározást el kéne felejteni, mert ami izmot kínkeservesen felszedsz, azt ezekkel le is bontod egyből. 3 kilós súlyzókkal bicepszezés na ne hülyéskedj. Minimum 10 kilóval csinálj 8-10-es sorozatokat. A táplálkozásod is lehet probléma, legalábbis a menzakoszt nem hiszem hogy túl tápláló. Sok jó minőségű szénhidrát (rizs) kell és sok hús (marha, csirke). Emellett sok-sok fehérje turmix, és heti 3 súlyzós edzés.
2009. ápr. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
A kerékpárózás, úszás, futás valóban mind inkább szálkás izmokat eredméynez, azokkal inkább csak fogysz. Azt tudom javasolni, hogy menyj el egy konditerembe, és kérj tanácsot az edzőktől. Jobb helyeken egyszerű jóindulatból segítenek neked, hogy hogyan izmosodj! szeritnem ezt próbáld meg, és a fehérjeturmixokat. ha viszont ez sem segít, akkor fordulj orvoshoz, mert lehet hogy a pajzsmirigyeddel van vmi baj, nem megfelelők a hormonjaid, ezért nem tudsz hízni. az ilyet pedig jobb minnél előbb kiszűrni!
2009. ápr. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
egyik haverom elkezdett gyúrni, fehérje nagy súlyok stb... aztán miután abbahagyta, két hónap múlva a fél osztály lenyomta szkanderban... nem ilyen szeretnék lenni, én azt szeretném, hogy természetesen legyek erős, legyen nagy az állóképességem, gyorsak az izomválaszok, reflexek, nem egy lufi akarok lenni, hanem erős... van külömbség
2009. ápr. 12. 22:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is kodiztam és fél év kihagyás után is második lettem a szkanderversenyen, úgyh a haverod alapból gyenge volt mint a sz4r és az is maradt...

A kondizással is természetes izmok nőnek...

Miért kell benyalni mindig ezeket a városi legendákat?

2009. ápr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nő létemre a három kilós súlyokkal napi 4x50 gyakorlatot csináltam mellizomra, bicepszre, egyebekre. Mert a három kilós súllyal nem fejlesztesz nagy izmokat, csak meglátszik hogy csinálod. Vedd meg a nagyobb súlyokat, és csinálj velük többször naponta 20-as sorozatokat (vagy ha még nem bírod, 10eset).


Szerintem folytathatod az úszást, kerékpározást, futást, elvégre az egészséges. Csak vegyél vissza belőle. Bicajon pedig a nehezebb fokozatokat válaszd.


(Én csak "sufnituning" szinten csinálom, csak arra hagyatkoztam amit tapasztaltam az elmúlt években, meg amit még ezer éve a tesitanár mondott...)

2009. ápr. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkora súlyt válassz, amivel még megy szabályosan a 4X8 ismétlés.
2009. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ok, szerintem a 7-7 kiló bőven jó lesz :), régebben csináltam hogy összekötöttem a két súlyzót és külön külön emelgettem, az jónak tűnt, bár nehéz volt megfogni
2009. ápr. 13. 15:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!