Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ilyen hasra mit tudtok ajánlan...

Ilyen hasra mit tudtok ajánlani? :/ (LEJJEBB)

Figyelt kérdés

[link]

[link]



Igaz, mg csak 14 vagyok, de már 1 éve mondogatom, hogy "még nem olyan nagy a hasam", nincs gáz, majd ha nagyobb lesz, leadom. De 1 év alatt, főleg nyáron nagyon megpocakosodtam. Ez őszintén zavar, és akarok vele kezdeni valamit, mert tudom, hogy idővel csak egyre nagyobb lesz, és szép úszógumim lesz :S ... Egyenlőre csak elől van hasam, de annyira kikerekedett, mintha 1 vagy 2 hónapos terhes lennék.. :$ Valamit kezdeni akarok vele, de nem tudom, pontosan mi lenne eredményes. Eldöntöttem, hogy diétázni sem fogok, főleg, hogy most vagyok növésben igazán, na meg amúgy sem fogom magamat megfosztani a finom éjjeli falatozástól.. De ha arra lesz szükség, akkor attól is megvonom magam. Csak kéne valami, ami biztosan beválik. Egy Rubint Réka "Van 5 perced?" Videóra tornáztam, de az csak a felső hasizmokat tornáztatja meg, alul meg ugyanaz a helyzet. Egyébként lehet benne genetika is, mert alkatilag minden nőnemű a családban kicsit "pocakos", és hízékony. Nem tudom, mit lehetne összeállítani, milyen "edzéstervet" vagy étrendet... Légyszíves segítsetek! Nem akarok 9.-es koromra is terhes hasat vagy úszógumit!...


Ui.: Köszi :D


2011. aug. 8. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs alsó és felső hasizom. Helyi zsírégetés meg nincs, szóval elméletben tökmindegy, hogy hasazol-e vagy sem. DIÉTÁZZ (a diéta nem csak fogyókúrát jelent, válogasd meg milyen kajákat eszel. Egyél több húst, tejterméket, hüvelyeseket zöldségeket stb... a csokit meg az ilyeneket próbáld háttérbe szorítani) és végezz végre NORMÁLIS edzést. Ha nem is mész el konditerembe akkor legalább otthonra vegyél 1db tárcsás kézisúlyzót vagy eddz saját testsúllyal (fekvő, guggolás, húzódzkodás, tolódzkodás, törzsemelés stb...) a lényeg, hogy teljes testes edzés legyen.
2011. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Még nem alakult ki a tested, túl korai aggódni. Egyébként sem nagy az a pocak. A sport mindenképpen hasznos, mozogj legalább kétszer-háromszor egy héten. Ha családod hízékony, legyél óvatos az édességekkel. De kifejezetten ne fogyókúrázz, az akár veszélyes is lehet ilyen fiatalon.
2011. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hát sztem nem olyan nagy a gáz am :DD

de heti 3edzés kéne, és diéta. 2gramm/ testsulykilogrammnyi szénhidrát, és 3gramm/ tskg fehérje.

am meg rákeresel neten, hogy szálkásítás, és ugy többet olvashatsz róla.

remélem segítettem :D

2011. aug. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TOMAtm ***** válasza:
ne egyél annyit egyszerre.nem hájas vagy hanem a gyomrod meg a beleid nőttek.
2011. aug. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert mi lesz 9.-es korodra? Nem tudsz qrválkodni a diszkóban? 14 évesen teljesen mindegy, hogy most van egy kis hasad. Ezen ráérsz aggódni 2-3 év múlva. Ezen kívül a biológiát javasolnám, főleg az 1 hónapos embrió méretét tanulmányozd.
2011. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 De Puta Madre ***** válasza:

1. A diéta nem ugyanaz a fogyókúrával. Szóval igaz, hogy növésben vagy, de egy jó diéta ebben nem gátol.

2.Előbb dönts el, hogy mit akarsz. Mert te jól akarsz kinézni, de úgy, hogy ne kelljen változtatni az étkezési szokásaidon. Pedig ez a legfontosabb...

3.A többit Fruits Punch Samurai leírta

2011. aug. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 oyeacch ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy rubint réka f*szságokat nem nézel, mert semmire se jó. A DVD vel még a nyulat se lehet ledobni, meg kitörölni se lehet vele, szóval jó lesz porfogónak, meg röhögni.


Edzőtermet 14 évesen még nem ajánlanám, bár nem ártana az tuti. Inkább vennék két szerelhető kézisúlyzót /mindekettő legyen min. 10kg/ És avval lehet már egy otthoni edzéstervet összeállítani.

2011. aug. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Takumi ***** válasza:
14 évesen teljesen normális alakod van. A kézisúlyzót sztem feletsd el(felesleges szerintem), kezdj el biciklizni, futni, úszni vmit kezdj el sportolni. Alsó hasizomgyakorlat pl.: lábemelés. Inkább "beles"vagy mint zsíros. Próbáld az étel mennyiségét valamelyest csökkenteni.
2011. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5 perc az nem edzés,hanem szinte semmi.

Az edzés 1 óránál kezdődik.

Kezdj el aktívan sportolni heti 3x legalább.

Edzés keretében,ne otthon egyedül.

2011. aug. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Elnézve az írásomat, talán kicsit túlreagáltam. De megérthetitek azt, ha az ember szeretne sportos, egészséges életet élni. És hát, valamikor ugye el kell kezdeni. Jó volt nézni azokat, akik kis koruk óta egy adott sportot űznek, és fittebbek, jobb az állóképességük. De azért ha mondjuk 18-20 évesen kezdeném el, akkor biztos sokkal nehezebb dolgom lenne. Igazából ez az, amit halogattam. Mindig is szerettem volna egy sportos ember lenni, úgy értem eddig a tesiórákon kívül nem sokat mozogtam, biciklizni is csak a minimumot, egészen kisgyermekkorom óta. Sosem mászókáztam,( nem vagyok egy hajlékony alkat), futni sosem bírtam sokáig, szóval mások kiskoruk óta kis hajlékonyak, sportosak, és így nem is nagyon híznak mert lemozogják. Én pedig mindig lebeszéltem magam erről "nem sportra születtem", de amikor megláttam, hogy amint a családom többi nő tagja is, én is lassan elkezdek terebélyesedni, tudtam, hogy ha továbbra is annyiban hagyom a dolgot, akkor genetika miatt úszógumim lesz, puha, vastag combjaim, és vádlim. Nos, ha már így is úgy is szerettem volna igazán egészséges életet élni, úgy láttam, itt az ideje elkezdeni a rendszeresebb (de egyáltalán NEM diétás :)étkezést (erre utaltam fent is, nem a diétára, csak arra, hogy nem óránként teleeszem magam, hanem rendszeresen) és mozgást. Természetesen később is folytatni fogom a testmozgást, és ennek köszönhetően állandóan fitt lehetek én is és szebb lesz az alakom. Nekem mindenesetre jobban tetszik a lapos, izmos (csak kicsit izmos;) has, mint a teljesen kerek, de nem tudom, ti hogy vagytok vele. ÉS nem kqválkodásra.. Úgyhogy kedves kommentelő, üzenem neked, hogy csak azért, mert téged vagy a környezetedben élőket nem érdekli, hogy 50 vagy 80 kg a súlyuk, azért még nem kéne megszólni másokat. Csak azért mert én veled és az ismerőseiddel ellentétben nem törődöm bele "hm, ha kövér leszek, akkor így jártam." Hanem én teszek is annak érdekében, hogy idő előtt ne rohadjanak ki a fogaim, ne legyek cukorbeteg és túlsúlyos, hogy ne okozzon gondot a futás és a járás 35 évesen, stb. A többieknek pedig köszönöm a tanácsokat :D !

Ui: Elnézést a hosszú levélért.

Uui: Sosem ettem túl sok édességet, nem az erősségem ;)

2011. szept. 24. 17:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!