Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A bokszolók ugrálókötélen...

A bokszolók ugrálókötélen kívül mással is fejlesztik a lábmunkájukat?

Figyelt kérdés

Igazából focizok, de mindig is megfogott az a robbanékonyság, amire egy bokszoló képes, nem vagyok lassú, de szeretnék bőven fejlődni... ezért az érdekelne, hogy ugrálókötelezéssel, fejlesszem a "robbanékonyságomat", vagy valami mást tudtok ajánlani, mi a leghatásosabb? Tudom, hogy ez nem egyik napról a másikra megy, de én nagyon elszánt vagyok, és kitartó!:) Köszönöm szépen már előre is a választ.

Üdv, Toma!


2011. aug. 4. 01:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ugrókötélnek semmi köze a robbanékonysághoz.

A kötél állóképesség,ritmus,mozgáskoordináció.

Robbanékonyság meg,zsák,pontütő,zsámolyra ugrás,ütésgyorsítás/megy az alapütés,sípra belegyorsítasz 4es sorozat és vissza alapütem/,medicinlabda dobás,gumi ütés kalapáccsal,súlylökés,rövid sprint.

pl

http://www.youtube.com/watch?v=YQIWSct_Uec&feature=relmfu

De nézegesd végig a f@szikám 46 videóját,eléggé zorallban nyomja és robbanékony is,mint az állat.

2011. aug. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja a lábmunka.Megy az árnyékolás és sípra le kell fordulni oldalra.

Vagy megy a pontütőzés és az edző hirtelen elindul felém,szintén azonnal le kell fordulni és kontrából már ütni is.

2011. aug. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2011. aug. 4. 02:15
 4/4 A kérdező kommentje:
de most akkor pontosan mit is csináljak ? :) egyedül vagyok, semmi kellék egyáltalán... vki leirna részletesen pár gyakorlatot/mozgásformát ?: )
2011. aug. 4. 08:52

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!