Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Merre van, aki kiírta a...

Merre van, aki kiírta a "Merre van Stomp Dániel" című kérdést?

Figyelt kérdés
Sajnos a kérdést törölték, de a kérdező levelét továbbra is várom!
2011. márc. 9. 15:58
1 2
 1/13 anonim válasza:

Hello! Nekem is kéne segitség : 17 éves fiú vagyok,85-88kg,177-178cm,júniusban lesz 3. éve hogy konditerembe járok.De a neten amilyen edzéseket találtam már mind kipróbáltam és magam is alkottam eleget de a fejlődés már tiszta étkezés mellett is csekélynek mondható! Szeretném megkérdezni hogy tudnál-e nekem irni egy edzést ami az erőnövelésre megy rá főleg guggolás,felhúzás,fekvenyomásban való erősődés a lényeg.Az izomtömegem meg van koromhoz képest sőt, de most egy kicsit a súlyok mámorába kerültem és erre szeretnék koncentrálni pár hónap erejéig, majd a nyáron meg újra vissza az izomtömegnövelés.

Ha úgy döntessz hogy tudsz rám időt szánni, akkor ezt bizonyos összegért vagy ingyen végzed?

Kösz előre is a választ!

2011. márc. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Amennyiben rámész e három erőgyakorlatra, előfordulhat, hogy a kevéssé használt izmok veszítenek a tömegükből. Nem érdemes szerintem így hozzáállni, hogy most kicsit erőemelő vagyok, aztán újra testépítő, el kell döntened, melyiket szeretnéd csinálni. Lehet persze valahol a kettő között megállni, egyszerre maximálisan erősödni és izmosodni, viszont akkor a testtel való "szobrászkodást" azaz a testépítés eredeti célját el kell felejtened. Tehát három utat tudod elképzelni:

1. Erőemelőnek mész, és oda megy az izom, amivel guggolásban, elemelésben és fekve nyomásban fejlődsz.

2. Testépítőnek mész, és szobrászkodsz a testeddel, aminek mintegy mellékhatásaként erősödsz.

3. Kis számú, de az egész testet lefedő alapgyakorlattal erőt növelsz, ami közben mindenhová megy izom, de a finom elosztást nem tudod befolyásolni.

Az alapján, amit írtál, a harmadikat ajánlanám Neked.

A tanácsom, egy átküldött edzésterv természetesen ingyen van, de ha valaki azt kérné tőlem, hogy utazzak hozzá és közvetlenül irányítsam az edzésért, azért mindenképpen kérnék pénzt, de ilyet még sosem csináltam, és az igazat megvallva nem is tervezem.

2011. márc. 9. 16:37
 3/13 anonim válasza:

Az igazat megvallva magamsem tudok mit kéne tennem, mert sokan mondták hogy van értelem erőemelőnek mennem.Sosem próbáltam menni 8 ismétlés alá és igy is megy 1x 105kg fekvenyomás,180kg felhúzás,150kg guggolás ami 17 évesen szerintem nem olyan rossz hogy sosem a súlyokra koncentráltam.De hát azok a késöbbi derékproblémák, meg hát amit te irtál hogy ha az adott gyakorlatokra specializálódok veszitenék a nem használt izmokból eléggé rosszul hangzik.

Másrészt számomra a testépités az első, de többször eltervezett diéta hogy a mostani 12-14%-ról lemegyünk a 6-8%-ra mindig kurdarcba fulladt, mivel nagyon spártai módon próbálkoztam mindig csirke(fűszer nélkül,minimális só),barnarizs, meg a kiegészitők és némi zöldség más nem. Ez az étrend teljesen kimeritett és az iskolában sem tudtam úgy teljesiteni, pedig a BME-re készülök és eddig minden jól halad és nem akarom elrontani.Talán kiutnak próbálkoznék az erőemeléssel mert oda nem kell annyi koncentráció!


Ha valahogy ráveszed magad hogy elolvasd a kisregényem, tudsz valami újabb megállapitást tenni hogy mit tegyek?

(kicsit nehéz eset vagyok tudom : D)

2011. márc. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1. Óriási tévedés, hogy az erőemeléshez kevesebb koncentráció kell! Ha komolyan veszed, ugyanannyira nehéz a kettő, sőt, még nehezebb is igazán jó erőemelő módon végezni a gyakorlatokat, sokkal technikásabb, mint testépítő módon.

2. Egyáltalán nem teszi tönkre a derekat az erőemelés. Klasszikus tévhit, ami azért alakult ki, mert valakik rosszul csinálták teszem azt a guggolást, és szétment a térdük, és persze sokkal kényelmesebb és megnyugtatóbb volt magát a gyakorlatot hibáztatni, mint önmagukat. A helyesen végzett erőgyakorlatok erősítik az ízületeket, és a derekat is.

3. Attól még, hogy erőemelő valaki, szálkásíthat, a profik is szoktak, ha esetleg csak így tudnak súlycsoportban maradni.

4. A szálkásítás nem abból áll, hogy ízetlenül eszel mindent. Dehogy. A fűszer akkor is ugyanúgy mehet és kell is, mint minden más. Remélem nem nátriumürítés miatt csináltad így! Egyrészt felesleges és értelmetlen kockázat, másrészt az egy egészen más ipar, azt csak hagyd a testépítő versenyzőkre!


A kérdés továbbra is az, hogy Te mit szeretnél?

2011. márc. 9. 17:09
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia Deni! írtam egy privátot ha ráérsz nézd meg! köszi!
2011. márc. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem, válaszoltam. :)
2011. márc. 9. 17:23
 7/13 anonim válasza:

Szeretnék akkor belevágni az erőemelés világába, próbálok érvényesülni akkor etéren is mint a testépitésben. Akkor edzésterv ügyében számithatok rád?


A pihenés, a táplálkozás ugyanolyan mint a testépitő esetében? A magas fehérjebevitel miben segitené elő az erő fejlődését?

2011. márc. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A magas fehérjebevitel ugyanúgy segít az izomépítésben, de bármily hihetetlen, az erőemelés sokkal összetettebb sportág annál, minthogy edzés + kaja + pihenés = izom, és akkor erősebb is vagy. Ez a testépítő szemlélet, amin változtatnod kell, ha meg akarod állni a helyed az erőemelésben!

Tudok adni jó erőemelő edzéstervet, viszont azt tudnod kell, hogy bár az erőedzéshez értek, de nem vagyok erőemelő, még csak nem is edzek súlyzóval, az amúgy jó általános szakértelmem ellenére inkább hivatalos erőemelő oldalakon tájékozódj először, és csak akkor fordulj hozzám, ha tényleg nem találtál semmi használhatót! A személyemhez ragaszkodni szerintem jelen esetben hiba lenne, hiszen a közvetlen tapasztalat az, ami a legtöbbet számít.

2011. márc. 9. 17:40
 9/13 anonim válasza:

Áhh pont ezért akartam változtatni, mert hogy az erőemelés rendkivűl egyszerű :(,de akkor elég tájékozatlan vagyok a témában. Amúgy nem tudod egyetem mellett van az ideje az embernek odafigyelni a testépitő életmódra? (te elég műveltnek látszol :D).


Egyre jobban az kezd kialakulni bennem, hogy nem kéne a testépitést elhagynom ne vesszen kárba az eddig felépitett izom, csak hát ugye nem volt már normális edzéstervem, és a kinzó diétám (amúgy próbálkoztam vizhajtással de akkor felejtős).


Tudnál akkor küldeni edzéstervet ami akkor tömegnövelésre alkalmas? (egy kivánságom lenne, hogy legyen benne guggolás,fekvenyomás,felhúzás,de szerintem az első kettő általában alap szokott lenni)


Esetleg étrend is van az adatbázisodban? Nagyon megköszönnöm azt is, de ez már tényleg csak akkor ha nem veszek el sokat az idődből! (85-88kg vagyok ahhoz mérten kéne az étrend)


Mondtam nehéz eset vagyok xD

2011. márc. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Helló Deni!


Nagyon megköszönném ha tudnál segíteni a kérdésemben és bár nem én írtam ki azt amiről érdeklődsz,remélem nem baj,hogy írok ide.

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

Kettlebelles kérdés és a válaszaidból úgy vettem észre,hogy te kened-vágod ezt,én meg ebben nem vagyok otthon.Előre is köszönöm.

2011. márc. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!