Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tartsam karban az íjamat?

Hogyan tartsam karban az íjamat?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron kaptam egy 40 fontos Liskány-féle hagyományos íjat... sajnos a télen nem volt alkalmam használni (na meg kevés a nyílvesszőm is és tavasszal veszek újakat), ezért a sarokba állítva (természetesen lehúzva) átt szegény és hozzá sem értem. Lehet valami baja attól, ha huzamosabb ideig nem használom? utoljára ősszel volt felhúzva... és mit tudok azérdekében tenni, hogy minél hosszabb élete legyen az íjamnak? hogyan, mivel tisztítsam, ápoljam?
2009. febr. 13. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha hosszabb ideig nem használod, legfeljebb "ellustul" az anyag, de baja nem lesz. Ápolni nem kell, tartsd a tokjában, hogy ne porosodjon, ill. az ideghez vegyél műgyantát az íjászboltban,kis, műanyag tubus, nagyon sokáig kitart. Ezzel időnként -feltéve, hogy intenzíven használod a fegyvered- húzogasd végig a felajzott ideget, azután lehetőleg valami bőrdarabkával dörzsöld szárazra. Nem kell gyakran!!!!

Semmiképpen se állítva tárold, jön valaki, figyelmetlen, rálép a végére, már el is tört, dobhatod ki. Én falon tartom, vízszintesen, de felteheted szekrény tetejére is:) A lényeg, ne legyen közvetlen hő hatásnak kitéve, mert nagyon kiszárad a fa, s kerüld a nedvességet, párát is.

Attól függően, mennyire intenzíven használod majd, érdemes évente lecserélni az ideget, de úgyis látni fogod, mennyire van már elrongyolódva. Csak ne várd meg, amíg elszakad, megsérülhet az íjjad, meg te is:)

Ha újj ideget veszel majd, feltétlenül vidd magaddal a régit, hogy ugyanolyan méretűt tudjanak adni.!

Sok sikert!!!

2009. febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen, ez kimerítő válasz :)
2009. febr. 14. 11:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!