Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Balettozni szeretnék. Lehetség...

Balettozni szeretnék. Lehetséges ez egyedül?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, abszolút csak saját kedvtelésből csinálnám, mert úgy megtetszett. Tanárhoz járásra igazándiból időm se nagyon, pénzem meg főleg nincs. Lehetséges netes videók segítségével elsajátítani az alapokat? Ha néhányan szkeptikusok is vagytok, de ismertek balett oktató videót, vagy csak jó zenét klasszikus baletthez, küldenétek linkeket? És egyéb tippek is jól jönnek a baletthoz, bár már párat begyűjtöttem ismerősöktől. Egészen belelkesültem. :D Előre is köszönöm!
2011. febr. 15. 19:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem! Szerintem bármilyen táncot könyebben meg lehet tanúlni egyedül mint a balettet:)


1. Azért mert a balett igényel némi erőnlétet és hajlékonyságot, ha ez neked nincs meg akkor eleve veszett ügy:)


2. Nagyon könnyen megfáldúlhat a térdet, bokád stb. ha nem melegítesz be megfelelően, ill. ha rosszúl csinálod a mozdulatot.

Többet árt mint használ egy nem megfelelően végre hajtott gyakorlat. (táncolni meg aztán pláne nem fogsz megtanúlni)


3. Tudnod kéne, hogy hogyan kell megfelelően nyujtani.


A balett eléggé összetett "rendszer" egy táncórán meg van a sorrend, hogy mi-mi után következik.


Annyiból tudok neked segíteni, hogy:


Első a bemelegítés ami pipa-spiccel kezdődik, ezt lehet ülve, állva, terpeszben stb.


Szoktak lenni lábdobálások, háton ill, oldalt fekve.

Erősítés, combra, vádlira, popsira stb.


nyújtó hatású gyakorlátok pl.: első, hátsó béka(még nem nyujtás)


2. Balett rúdhoz állunk:

demi plié

grand plié

Relevé-k

majd jönnek a Tedu-k

Rond de jambe pá térre

stb.


Ezeket most nem sorolom fel:)


Majd jönnek a közép gyakik, amik forgások, ugrásokból állnak pl.: sasszé, Söné(nem emlékszem, hogy kell írni, de kiejteni így kell).

Majd a végén a nyujtás pl.: spárga stb.

2011. febr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!