Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet valahol...

Magyarországon lehet valahol pompontáncot (cheerleading) tanulni?

Figyelt kérdés
Hallottam egy Cheersy nevű csapatról, de elérhetőséget nem találok. Budapesten keresnék egy csoportot, amibe kezdőként, 17 évesen csatlakozhatnék.
2011. jan. 22. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Unom és undorítónak találom, hogy az amerikaiak majmolása egyre több olyan dolgot hoz be a hazánkba, aminek a mi kultúránkban semmi keresnivalója. Kezdődött a Valentin-nappal, aztán jött a Halloween, és most már cheerleader-ek is vannak nálunk is. Mi lesz a következő, a Hálaadás? Hiába jön bárki azzal, hogy Valentin-nap máshol is van, meg a Halloween régi kelta hagyomány, mindenki tudja, hogy honnan vettük át, és alapvetően elismerem a cheerleader-eket, mert a dolog akrobatikus része nehéz és magas szintű, viszont a hozzá kötődő szokások szerintem nevetségesek, és csak csinálják az amerikaiak, más nemzet ne járassa le ilyesmivel magát!

Elnézést kérek az OFF miatt, de muszáj volt leírnom, és a legkevésbé sem ellened irányul, Kedves Kérdező.

A kérdésedre válaszolva, az ELTÉ-nek - sajnos - van cheerleader csapata, ha az egyetemi is érdekel, érdemes számításba venni, és talán külsőst is bevesznek.

2011. jan. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves Stomp Dániel!

A Valentin-nappal kapcsolatban kifejezett véleményeddel tökéletesen egyetértek, mert nem tartom egyébnek puszta üzleti fogásnál.

Viszont a Halloween egy aranyos szokás (én szívesen öltöznék fel egy évben kétszer az egy farsang helyett), ahogy a cheerleding is egyedülállóan azt testesíti meg, amit keresek - egy olyan sportot, ami övezi az akrobatikát a tánccal. Más ilyenről nemigen tudok.

Ráadásul a szóhasználatoddal - "majmolás" - egyszerűen nem tudok egyetérteni. Ez egyszerűen a (szerintem meglehetősen kellemes) következménye a globalizációnak; megismerjük sok nemzet kultúráját, és ami tetszik belőle, magunk is átvehetjük, az eredeti tiszteletben tartásával. Vagy szerinted a világon mindenhol jelen levő pizzériák és kínai éttermek is az adott kultúrák "másolása"? És végszóként; feltételezem a magyar vízilabda-válogatott sikerei ellen semmi kifogásod, pedig a "vízifutball" első szabályait egy William Wilson skót újságíró fektette le, időben körülbelül az első cheerleaderek megjelenésével egyidőben. Az sem egy echte magyar sport, pedig a vízilabda-csapatunkat már-már Hungarikumként szokás emlegetni.

2011. jan. 23. 09:43
 3/9 anonim ***** válasza:
Én csak olyan benga, önként formálódó dologként tudom elképzelni, profik nélkül. olyat tuti nem fogsz találni, mint ahogy azt a filmekben látod.
2011. jan. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Természetesen a pizza, a kínai eredetű ételek, a vízilabda, a rugby, sok egyéb más mind-mind más kultúrákból származnak, és remek szokások, jó dolgok, azoknak ezeknek van helye Magyarországon. Ha most az a vád érne, hogy ezek szerint nekem kifejezetten az amerikai "kultúra" ellen van kifogásom a reakcióm a következő lenne: Lelkesen, mosolyogva bólogatnék, mondván, hogy pontosan erről van szó. Ott is élnek művelt, tanult, intelligens emberek, viszont nagy általánosságban egy bugyuta, sötét, végletesen korlátolt nemzet, és a magyaroknak megvan ahhoz a "tehetségük", hogy mindig a lehető legrosszabb példaképet válasszák. Érdemes átvennünk szokásokat a kínaiaktól, az angoloktól, a németektől, az olaszoktól, az oroszoktól, a spanyoloktól, az argentinoktól, a kambodzsaiaktól és még nagyon sok nemzettől? Persze, ha nem teljesen ellentétes a magyar életszemlélettel, és jópofa, eredeti szokás, miért ne? Érdemes átvennünk bármit az amerikaiaktól? Semmiképp.

Ha szeretnéd az akrobatikát a tánccal összekötni, arra vannak jobb módok, mint egy pamaccsal hadonászva erőltetett vigyorral gügye hajrázó szövegeket kiabálva rivalizálni másik tíz csini pipivel. Javaslom, hogy tanulj ritmikus sportgimnasztikát vagy akár capoeirát. Mindkettő remek alakot ad, kiváló sport pont passzolna az igényeidhez, ugyanis mindkettő tánc valamilyen szinten, és akrobatika is van bennük rendesen.

Bocsáss meg, ha bármivel megbántottalak, a legkomolyabban mondom, egyáltalán nem azt akartam. De szerintem lassan ideje helyretenni a dolgokat a magyar fejekben.

2011. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Stomp Dániel! A capoeira és a cheerleading nagyon-nagyon nem ugyanaz, tudom, csináltam mindkettőt :)

Kedves Kérdező! Ha már cheerleading, akkor foci, vagyis amerikai foci! Ha budapesti vagy, ajánlanám a Wolves cheerleader csapatát (Bárányok), vagy a junior csapatukat, ha fiatalabb vagy. Érdeklődj, e-mailezz, szinte mindig keresnek valahol cheereket :) ha nem a Wolvesnál, akkor máshol, valahová biztos beférsz, ha eléggé akarod :)

2011. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, pont ezt csináltam; írtam mindenkinek az interneten, akit csak találtam :) végül a Sirens Budapesthez csatlakoztam ( [link]
2011. jan. 29. 08:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves legutóbbi Válaszadó, ha visszaolvasod az előző válaszomat, láthatod, hogy semmilyen utalást sem tettem arra vonatkozóan, hogy ugyanaz vagy legalábbis rokon lenne a capoeira és a cheerleading. Pusztán annyit mondtam, hogy valahol mind a kettőben találkozik az akrobatika és a tánc, és ez tény marad attól függetlenül is, hogy egymástól mennyire elütő dolgokról beszélünk.

Amúgy a tanácsoddal egyetértek, ha már pompomlánykodással akar valaki foglalkozni, erre a legjobb terep egy amerikaifoci-csapatnál van.

2011. jan. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 gincica válasza:
cheerleader.blog.hu
2011. ápr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TF-Csepi válasza:

Kedves Kérdező!


Ha még érdekel, hogy milyen csoportok/sport egyesületek űzik a cheerleading sportot Budapesten, akkor ajánlanám figyelmedbe a Topflyers All Star Cheerleading Sport Egyesületet. www.topflyers.hu illetve a Facebook-on keress rá a Topflyers Cheerleading-re. :)


Üdvözlettel:

Csepi

2012. ápr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!