Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egészséges vagy káros, ha...

Egészséges vagy káros, ha minden nap kondizok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 22. 10:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én edző vagyok, szóval értek hozzá.

Ha csak izomedzést végzel, ráadásul minden nap, akkor súlyosan károsítod a szervezetedet.

Több okból is: a rendszeresen végzett kizárólagos kondiedzés (=izomedzés, tehát csak súlyzózás) fél éven belül jelentősen megemeli a vérnyomást.

Ha nem tartasz pihenőnapot, nincs ideje az izmoknak regenerálódni, így előbb-utóbb lesérülsz. Amúgy is fontos a gyakorlatok közti nyújtás, mert az izom eredeti állapotában képes a legnagyobb, legoptimálisabb munkára, erőkifejtésre.

Én úgy csinálnám, hogy bemelegítésként kardióznék fél órát (futópad, taposó, bicikli, ellipszis tréner) és utána állnék neki súlyzózni.

Heti 3-4 edzés bőven elég.

2010. dec. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Saten ‫҉ ***** válasza:
6%
Mert lehet hájedzést csinálni? :D Csak izommal lehet edzeni... na jó... kivéve ha fejben sakkozol. Maradjunk annyiban, hogy heti 3 alkalom elég, ha ennyire túlbuzgó vagy akkor menj el kardiózni még plusz heti 3X de egy pihenőnapod mindenképp legyen
2010. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Kedves előttem szóló! Az első vagyok.

Hivatalosan az a neve, hogy izomedzés. Tudod? Először nézz utána, mielőtt baromságokat írkálsz!

2010. dec. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Saten ‫҉ ***** válasza:
7%
Mert miért lenne már baromság? Attól, hogy edző vagy még megbukhatsz nyelvtanból... szerintem nem megfelelő ez a szó. Ha pedig így van hivatalosan akkor pedig hivatalosan is sz4r. Felesleges az izom szócska, inkább testedzésnek írnám nem izomedzésnek. Ez úgy hangzik mintha lehetne hájedzést, veseedzést, béledzést is csinálni
2010. dec. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
béledzést lehet csinálni...Majd ha lesittelnek megtudod:D
2010. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Saten ‫҉ ***** válasza:
5%
Hát azt nem szeretném megtapasztalni :D Én s3ggszűz akarok maradni! :) na jó talán ha valami atomsuna egy korbácsot akarna feldugni talán engedném... talán :P
2010. dec. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Jó, hát nem buktam meg nyelvtanból se. De tényleg ez a neve. Nem akartam leoltani senkit.
2010. dec. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Saten ‫҉ ***** válasza:
6%

Értem de ez pont olyan zavaró mint a "husi" kifejezés amit előszeretettel használnak a fogyókúrások. Mert ugye minden belevaló testépítő tudja, hogy van háj, izom és hús. A hús csak azért növesztik az állatok, hogy az embernek legyen mit megenni, és semmi köze a mozgáshoz.

A másik meg az "erős csontozatú"... igen mert a nők amúgy nem is emberek hanem földönkívüliek akiknek 60X erősebb a csontozatuk mint a férfiaké ezáltal képesek nagy távolságot megtenni az univerzum sötétjébe anélkül, hogy a gravitáció nélküli légüres térben lebontaná szépen lassan a csontozatát.

Ezenfelül tudjuk, hogy a házi izom tartósabb uborkalekvárral mint a konditermi műanyag kar

2010. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10%

Amúgy sikerült kikísérleteznem a felfújt izom titkát...Tehát a jövő évi superbody biztos az enyém!

Tegnap vettem észre hogy a fehérjémtől szelep nőtt a karomon...Innentől a dolog adta magát.(így lesz a tápkiegtől felfújt izom)

Most a bodycsirkén dolgozok de remélem a jövő év elejére az is meglesz

2010. dec. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Saten ‫҉ ***** válasza:
6%
A bodycsirkét én is támogatom! De addig, hogy szelep nőtt a karodra ez nem gáz de, hogy pumpálod fel egyedül? Vagy van segítséged? Neee... csaknem lábpumpát használsz?! Csíter... XD
2010. dec. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!