Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 20perc alatt sífutógépen...

20perc alatt sífutógépen 120kalória égetés, ez kevés ugye?

Figyelt kérdés
2010. dec. 6. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem reálisnak tűnik
2010. dec. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mihez képest?


1kg zsír=8.000 kalóra ehhez kevés

20 perc szenvedés ehhez nagyon sok :)

2010. dec. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a célodtól függ.

Ha zsírt szeretnél leadni, akkor kidobtál 20 percet az ablakon. Ha csak az edzésre, egészséges sportolásra akarod rászoktatni magad, akkor elég (egyenlőre).


Ne foglalkozz az edzés ALATT elégetett kalóriamennyiséggel.

1 kg. zsír kalóriaértéke 9000 kilokalória (Kcal)

2010. dec. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszolóval. Ha komolyan veszed a fogyást (amennyiben ez a célod), akkor nagyon kevés, és valóban az egyik legkevésbé hatékony edzésmód az ilyesfajta gépeken mozogni. Egy kemény, intenzív intervallumos futással ennyi idő alatt ötször ennyit is elégethetsz, kis túlzással persze, hiszen kezdő ennyire nagy teljesítményt képtelen produkálni. De még kezdő számra is is sokkal, de sokkal hatékonyabb bármilyen kardiógépes edzésnél. Ha meg a kondíciódat akarod fejleszteni, még annyira sem való szerintem. Hiszen a kondíció pont arról szól, hogy időről időre jobb teljesítményt produkálsz. Viszont bárki képes akár órákat is eltölteni egy sífutógépen, szóval semmire sem mész vele, egy helyben topogsz.

Bocsánat, ha esetleg bántóan fogalmaztam bármiben, de ha bármilyen edzéscélt is komolyan veszel, akkor nagyon is változtatnod kell a rutinodon.

2010. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!