Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elméleti szinten lehetséges...

Elméleti szinten lehetséges lenne?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból: elvileg létre lehet-e hozni valamilyen szert, ami hatására a tested elkezdi építeni az izmodat, annak ellenére, hogy nincs kitéve izommunkának, tehát tulajdonképpen valahogy "átvered" a szervezeted?
2010. nov. 25. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha csak szimplán össze vissza zabálsz akkor is nő az izomtömeged. A test ilyenkor nem csak zsírt szed fel. Az más kérdés, hogy ez az izom csak ilyen blőőőő :D ha érted mire célzok :) Szerintem nem lehetséges az ilyen.
2010. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nincs ilyen
2010. nov. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Valami olyasmire gondoltam, hogy amikor ugye izommunkát végzel, akkor azt érzékeli a testek (receptorok? stb) és el kezdi regenerálni meg építeni az izmot. Tehát valahogy nem lehetne manipulálni ezeket az érzékelő szerveket?
2010. nov. 25. 17:54
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja és nem a jelenre gondoltam, hanem a jövőben a génmanipulációt meg ezeket figyelembe véve, simán előfordulhat.
2010. nov. 25. 17:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Vagy teljesen nagy f*ság?
2010. nov. 25. 17:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Az izomroncsolásnak nincs köze a receptorokhoz.Ahoz a szteroidhormonoknak van köze de azok sem építenek izmot izommunka nélkül.Myostatin blokkolással sem lehet izmot növelni(ha már a génmanipulációt szóba hoztad)

A nagy izomzat a szervezetnek teher.Feleslegesen nem fogja a test építgetni

2010. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Teljesen értem a válaszod. Nem akarok hülyének tűnni:D, de szerintem nem teljesen érted, hogy mire is gondolok. Tehát a szervezet ugye azért építi az izmot mert terhelést kap. Na mármost, ha elhitetjük vele, hogy kapott, mikor mégsem, akkor elvileg kivitelezhető, nem?
2010. nov. 25. 20:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a semmiből épül az izomzat, hanem a megevett/megivott szénhidrátokból, fehérjékből, stb. Ha nem eszel eleget, hiába edzel, még össze is mész.
2010. nov. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Te nem érted ezt a mechanizmust.Az izomzat leszarja a terhelést.Az edzéstől mikroszakadások lesznek rajta ami regenerálódik.Mintha elvágod a kezed és varr lesz rajta.És azon a ponton vastagabb lesz utána a bőr mégha annyira minimálisan is hogy észre sem veszed.Itt is ez a szitu.A sérült izom vastagabb lesz.Nem hitetheted el vele hogy szakadások vannak rajta.Ha nincs izomsérülés nincs regeneráció.Nincs izomnövekedés
2010. nov. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

H4xor jól mondja.

Gondold el, ha ez lehetséges lenne, az űrhajósoknak nem kellene mindenféle edzőgépeket telepíteni az űrállomáson (ami tök sok helyet foglal és költséges is) hogy az izomzatuk a súlytalanság következtében ne épüljön le.


(Régen egy pár hetes MIR -en tartózkodás után a visszatérő űrhajós lábra se tudott állni a földön)

2010. nov. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!