Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Láttam a Youtube-on egy...

Láttam a Youtube-on egy shaolinos ismeretterjesztő filmet és abban az volt, hogy ugy edzenek, hogy a falat ütik, ami előtt van pár újságpapír, tehat olyasmi mint ha makivara lenne. Ez nem szedi szét az izületeket? És ha nem akkor jó egyaltalan vmire?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 20:39
 1/2 anonim ***** válasza:

szépen fokozatosan kell csinálni a dolgot. először csak csináld a fekvőtámaszokat az "ütőfelületeddel" attól is erősödik, majd idővel jöhet a fal ütögetés újságpapíron keresztül. lehet furán hangzik de van értelme, bár ennek az edzésnek is meg van a technikája. amíg nem olvastál és jártál utána hogy kellene csinálni pontosan addig hagyd, mert bajod lehet belőle ha rosszul kezded csinálni.

én úgy tudom ez azért jó, mert a csontok ugyebár lyukacsos szerkezetűek és a folyamatosan növekvő ütésektől a csont szerkezete összetömörödik, így keményebb erősebb lesz. de ez nyilván évek kérdése.

2010. nov. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
oké, köszi, igy már érthetőbb :)
2010. nov. 21. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!