Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aki ért a testépítéshez...

Aki ért a testépítéshez válaszolna?

Figyelt kérdés
sziasztok, 19 éves 59-60 kilós srác vagyok és kaptam tömegnövelő,t pro nutrition gfx8-at egy és fél kilós kiszerelésben, és az lenne a kérdésem, hogy ha rendesen eszek és edzem plusz ezt a másfél kilósat is elfogyasztom mi lehet az eredménye? nőhet a tömegem ?
2010. nov. 15. 10:56
 1/10 anonim válasza:
nem lehet tudni mennyit hozna, nagyon nehéz megtalálni azt a kieg.-et ami 100%-ban neked felel meg. nyomjad az edzést hetente 3-szor, mindig legyen egy pihenőnap, zabálj egész nap összetett és egyszerű szénhidrátot is, valamint egyél fehérjét is + igyál edzőnapokon 3 adat turmixot (reggel, edzés után, este). ja és edzéseken a kisebb izomcsoportokra elég 3 gyakorlat, 4 sorozat, nagy súllyal 8-10 ismétlés, és a nagyobb izmokra pedig 4 gyakorlat legyen ugyanígy
2010. nov. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bazsa83 ***** válasza:
Csatlakoznék az elöttem szólóhoz!Amit írt neked az remek!Az,hogy mennyit fog hozni nem lehet megmondani,de ha rendesen étkezel akkor elvileg minden simán fog menni és szépen fejlődni fogsz,csak ne ülj rá az eredményre!' dobozt ha beszedsz nem kell tölle csodát várni!Szedd rendszeresen hónapokig!Az étkezésed legyen rendszeres és bőséges!A minimum étkezés a napi 4 alkalom,ennél csak többet ehetsz!A tömegnövelés kulcsa:Fehérjéböl testsúlykilógrammonként 1,8g szénhidrátbol:8-9g szülséges testsúlykilógrammonként és ennek minimum a 70%-át rendes étellle kell bevinned!!!A leghasznosabb étel aminek a kegmagasabb a bilológiai értéke és az összes eszenciális aminósav és rengeteg vitamin megtalálható benne a tojás!A tojásnak magasabb a biológiai értéke mint az anyatejnek!Ha nem vagy éhes(én ezt szoktam csinálni)3-4 tojást nyeresen beltörsz 2dl tejbe ahoz hozzá raksz egy kis kakó port és cukrot(ha lehet szölő cukrot)össze shakeled jó alaposan(érdemes shakert használni)és szépen ledöntöd!Egyáltalán észre sem lehet venni benn,hogy tojást raktál bele,ezt garantálom!Valamint én vennék még egy jó fajta vitamin komplexet is a helyedben pl:biotech:men's performance
2010. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 clint ***** válasza:

1:

a tojást nyersen nem hasznosítjuk jól. Ne a rockyból induljunk ki.

2:

a tej nem testépítőknek való


Ennyi erővel instant kakaót is ajánlhatnál az is cukor meg kakaópor.

2010. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez elég karcsó, tömegnövelőt kilószámra szokás fogyasztani.

Nem túl hatékony, síma protein + kaja kombinációval jobban jársz.

2010. nov. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bazsa83 ***** válasza:
A tej tökéletes a testépítéshez!Kizárólag a tápliegekheznem ajánlják!De ha magában néha iszod mindenképpen hasznos!Tudhatnád,hogy a gyerekek izomzata és csontozata is ettöl fejlödik a legjpbban!(Erre most nem kell az az okos válasz,hogy már nem vagyunk gyerkek!)Az tény hogy a tojás nyersen másképphasznosul de viszont ha nem tudsz rendesen enni akkor pont elég a táplálkiegászítök szedéséhez!
2010. nov. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 bazsa83 ***** válasza:

[link]


A kazeinát egy tejprotein. Közismert, hogy az élet korai éveiben a tej felelõs az izomnövekedésért. Ezért van az, hogy a csecsemõket tejjel etetik – anyatejjel, sûrített tejjel, vagy tehéntejjel.


A testépítõnek, aki éppen tömeget növel, a tápanyagcseréjétõl függetlenül a homogenizált tej a legjobb módja a méret növelésének. Sok ellenzõje ennek a kipróbált és igazolt módszernek azt mondja, hogy kövér leszel tõle. Tapasztalataim szerint könnyen elvethetõk ezek az elképzelések, mivel ha keményen és okosan edzel, szinte lehetetlenség kövérré válni. Sõt, azok az emberek, akik folyamatosan a zs betûrõl – zsír – papolnak, azok a testépítõk kisebb részét képezik, akik semmilyen vagy csak nagyon kis eredményeket érnek el a véget nem érõ órákig tartó túledzéssel, és a legújabb testépítõ-kiegészítõkre költött több ezer dollárjaikkal.


A valóság az, hogy a homogenizált (3,5%-os) tej, míg ugyanannyi proteint tartalmaz, mint az 1%-os párja, viszont több növekedési faktort tartalmaz. Természetesen ez a testépítõnek lehetõséget ad az izomzat könnyû növelésére.


Az én például homogenizált tejen nevelkedtem születésemtõl 14 éves koromig. Amikor megszülettem alig 2,4 kilogrammal születtem, és amikor 12 hónapos lettem 11,8 kilogrammot nyomtam. 8 hónaposan 31 liter homogenizált tejet ittam hetente plusz naponta három adag bébiételt és még valamit lefekvés elõtt.


Az eredmény, hogy 1-2 éves gyerekekre való pelenkát hordtam 5 hónapos koromban. Nem csak egészséges baba voltam, de az orvosok áradoztak kiváló egészségemrõl és erõmrõl. Mindenki azzal vádolta anyámat, hogy megeteti velem a bútorokat is. Az igazság az, hogy valószínûleg azokat is megettem volna, ha lehetõségem lett volna rá.


Sokan, akik azt mondják, hogy a méretet az egyén genetikai adottságai határozzák meg, nehezen tudnának mit kezdeni az én helyzetemmel. Az apán körülbelül 168 centi és 59 kilogramm. Az anyám 165 centiméter és 52 kilogramm. Ettõl függetlenül, amikor én 14 éves voltam, magasságom 185 centiméter, súlyom pedig 84 kilogramm volt. Ennek a legnagyobb része izom volt. Most ennek a cikknek az írása közben 20 éves vagyok 185 centivel és 118 kilogrammal szezonon kívül, 46 centis karral és még öt éven keresztül nõni fogok. Még most is iszok homogenizált tejet, amikor tömeget növelek.


A testépítõnek fontos megértenie, hogy a tejsavó proteintjõl eltérõen, a Kazeinát nem oxidálódik gyorsan a véráramban. Egyszerûen szólva, ez azt jelenti, hogy a Kazeninát hosszú idõn keresztül szívódik fel, ezért hosszabb idõn keresztül is állandó szinten tartja a proteint a szervezetben. Az izmok helyreállítódásához a biológiailag elérhetõ protein folyamatos áramlása életbevágóan fontos.


A fenti példa lényege, egyszerû: ha nõni akarsz, tedd félre az úgynevezett „személyi edzõk” „mesteredzõk”, „elit edzõk”, guruk és önjelölt mindent tudók tanácsait, és igyál homogenizált tejet. Ha egy jól megalapozott étrenddel kombinálod, a szezonon kívül fogyasztott homogenizált tej csodákat tud tenni az izomzatoddal súlynövekedés és hozzáadott izmok formájában. A testépítõ számára ezért a Kazeinát és a tejsavó, ami a tejben található megéri hogy kipróbálják a „nagyság” keresésének útján.

2010. nov. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 bazsa83 ***** válasza:
Azt neked meg ki mondta,hogy a tömegnövelőt kilószám kell figyasztani??? napi 2 turmix és viszonlátás!!!Többet ér mint a sima fehérje ha rendesen fejlődni akarsz!
2010. nov. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bazsa bazsmeg....!

Nem a kazeinnel van a baj (qrva kevés van belőle a tejben)

hanem a tejzsír (ez egy fos telített zsír) és a laktóz (ez egy nem vagy csak nehezen emészthető szénhidrát) miatt nem iszunk tejet.

A tejzsír megakadályozza a többi tápanyag felszívódását és gyulladásos folyamatokat indít el a belekben.

Egy dokumentumfilmben mutatták, milyen helyes nyálka-bevonatot képez a gyomor falán.

A homogénezett, enzimhalott tejutánzatok (amiket a boltban árulnak) kifejezetten károsak az egészségre!

Aki egy kicsit is testépítőnek -vagy épeszű embernek vallja magát, az nem fogyaszt tejet, max. a kávéjába napi 1-2 decit.


Tömegnövelő:

Akinek annyira gyors az anyagcseréje, hogy szilárd formában nem tud elég kalóriát bevinni, annak semmit nem ér az a 2 turmix! Pénzkidobás!

Igyon egy szőlőcukros proteinturmixot, rá 20-30 percre (az inzulincsúcson) egy nagy adag csirke-rízst.

Ez senkinek nem okozhat gondot, mert a magas inzulinszint erős étvágyat csinál....

2010. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A testépítõnek fontos megértenie, hogy a tejsavó proteintjõl eltérõen, a Kazeinát nem oxidálódik gyorsan a véráramban."


Még jó :-)

Szépen néznénk ki ha oxidálódna.

Nagyon leegyszerüsítve így néz ki:

A Fehérjék ugye aminosavak láncolatai. Minél "tisztább" (rövidebb láncú) egy fehérje összetétele, annál könnyebben bomlik alkotóelemeire. Az aminósavak ezután a vérben utazva elérik a célsejteket, ahol a sejt DNS -ét lemásolva újra egy fehérjelánccá állnak össze.

Isten őrizz, hogy oxiádlódjanak :-)


Tehát a felszívódás sebessége egy dolog....a hasznosulás pedig egy teljesen más téma, ahogy az ideális aminosav -összetétel is.

Mai állás szerint az ideális aminosav összetétele a tejsavónak van. A teljes tejben nagyon alacsony a tejsavó aránya- és mint mondtam, a tejzsír miatt nem is igen tud hasznosulni.

2010. nov. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 clint ***** válasza:

21:25

ebben annyi hülyeség van, hogy nem reagálok semmit, amigo ugyis leírta ami a lényeg.

2010. nov. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!