Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Krioszaunáról (jégszaunáról)...

Krioszaunáról (jégszaunáról) mik a tapasztalataitok, véleményeitek?

Figyelt kérdés

Tényleg segít a regenerációban, rehabilitációban és sportsérülések kezelésében? Engem csak ez a fajta regeneráció és teljesítményfokozás része érdekel, a kozmetikai célra való alkalmazását feleslegesnek tartom. Szóval tényleg segít, van valós hatása? 1x már régebben voltam, de nem nyomták annyira le a hőmérsékletet csak 120 fokik, mondván, hogy előszőr ne legyen túl megterhelő. Nem is éreztem valami hatásosnak :(

Nektek mik a tapasztalaitok?



#regeneráció #rehabilitáció #Krioszauna #jégszauna #jégkabin #kriokabin
júl. 16. 08:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1. optimális load managemnet

2. optimális mennyiségű/minőségű alvás

3. optimális tápanyagbevitel

4. nyújtás, mobilizálás, hengerezés

5. gyógytorna, masszázs

6. minden egyéb


Ez a regenerációs sorrend. Az 1. a legfontosabb, és innen haladunk a kevésbé fontos kategóriák felé. Ezek egymásra épülnek, tehát amíg szarul programozod az edzésintenzitást vagy a volument, addig hiába alszol sokat, nem lesz jó a regenerációd. Hiába tökéletes az étrended, ha szar az edzésprogramod vagy az alvásod, nem lesz jó a regenerációd.

A krioszauna az utolsó 6. kategóriába tartozik. Amíg az első 5 kategória terén is van mit csiszolnod, addig járhatsz krioszaunába, mert biztos élvezetes, meg biztos vannak egészségügyi pozitívumai (tanulmányokban egyébként nem annyira), meg ki lehet posztolni instagramra, de nem ezen fog múlni a regenerációd, ezért egy kicsit pénzkidobás.

júl. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Teljesen igazad van. A felsorolt pontok közül csak az alvással vannak problémáim. Soha nem voltam jó alvó, pedig nem nyomkodom a telefont este, meg szoktam végezni esti relaxációt meg minden, de sajnos nem tudok 6 óránál többet aludni. Viszont a krioszauna elvileg a jobb alvást is elősegíti.
júl. 16. 09:24
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

"felsorolt pontok közül csak az alvással vannak problémáim"

Én 15 év versenysport után se merem kijelenteni, hogy csak az alvás tekintetében vannak fejlesztendő területek, semelyik másik kategóriában, de ha te ilyen magas szinten vagy, az remek. Hajrá!

júl. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!