Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy fussak sportszerűen?

Hogy fussak sportszerűen?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni futni, mit ajánlotok?


A reggelt/délelőttet preferálom, továbbá szeretnék letölteni egy alkalmazást, ami mutatja a megtett távot, átlagsebességet, kalóriaégetést stb. Sokaknál láttam már, de valahogy sehol sem találom, mi ennek a neve? Kell valami speciális bővítmény a telefonomhoz, hogy használhassam, vagy elég ha zsebre vágom, és futok, hogy működjön?


Valamint szerintetek jó egy sima memóriahabos sportcipő? Nem szedné szét túl gyorsan a futás?



júl. 8. 00:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és mindenképpen érdemes enni egy reggeli futás előtt? Mert inkább futnék enélkül.
júl. 8. 01:14
 2/3 anonim ***** válasza:

én a "start running for beginners" appot tudnam ajánlani, plusz a stravat. Az előbbi elég hasznos volt számomra, mikor egy sérülés miatti kb 3 hónap kihagyása utan kezdhettem el újra futni. Itt vannak szintek, amik jol fejlesztik az embert, setát és a futást kombinálja. Sportolokent nyilvan nem az 1 perces futaskozokkel kezdtem, hanem 2-3 levelel, de ezt mindenki maga donti el. Egy teljesitet futás utánnlehet latni a térképet, és több infót, de én e mellet a stravat is használom.


Az higy erdemes e enni futas elott, emberfuggo. Nyilvan jo ha eszel egy keveset, mert ugy tobb energiad lesz, de ha mundjuk rosszul vagy a kajatol ilyenkor, akkor ne eroltesd.

En gyumolcsot ajanlok, vmi ledusat, v banant.

júl. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Legyen benne rendszer. Keress konkrét edzőtervet és kövesd.

Bemelegites es lenyujtas nagyon fontos, helyben. Sose hagyd ki.

Olyan cipoben fuss ami jo a te labadnak.

Lehetoleg futopalyan vagy homokon es ne betonon

Enni érdemes gyors szenhidratot pl gyunolcsot de ha nagyon nagyon nem esik jol akkor ne.

Utána mindenképp hidratalas es teljes etkezes

júl. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!