Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A stressz rövid távon csökkent...

Mr. Zaccmester kérdése:

A stressz rövid távon csökkentheti az izomerőt?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, ha valaki sokat stresszel és szorong, akkor az rövid távon gyengítheti az embert? Gondolok itt pl. szkanderra, gyúrásra.

Előre is köszi!


2010. okt. 20. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Van többfajta stressz.Pl utcai bunyóban láttam olyat,hogy teljesen lebénult az ember,köpni nyelni nem tudott,lefagyott.Vagy láttam olyat is belement a bunyóba,nyerésre állt,de fél perc-1perc után lelkileg feladta és leverték.

Vannak olyan küzdősportok ahol kimondottan a stressz tűrő képességet fejlesztik.Pl egy tréning,hogy kesztyűzés közben körbeállnak a pihenők és hangosan üvöltöznek,néha meglöknek.Hasonló módszerekkel jól fejleszthető a hidegvér és kiküszöböli a csőlátást is.

Egyébként meg mindent meg lehet szokni,aklimatizálódni.

Pl egy híres bunyóst megkérdeztek egy interjúban,hogy szokott-e izgulni meccsek előtt,azt mondta,hogy mivel minden hétvégén van meccse,már régen nem izgul.

Vagy ha belegondolok mikor először nyúltam puncihoz,majd kiugrott a szívem,pár év múlva meg volt,hogy kettesével dugtam őket:).

2010. okt. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a stressz az egyszerű, vagy jól begyakorolt mozdulatokat sokkal hatékonyabbá tudja tenni. Pl az anya esetében, akinek a gyereke a kocsi alá szorult, és "leemelte" a gyerekről a verdát. a Szkander és a fekveyomás is ide tartozhat. De ez a pillanatnyi, nagy stresszhelyzetekre vonatkozik.


Ha csak úgy általában szorongsz és sokat stresszelsz, akkor nem. egyre gyengébb leszel, mert a stresszhormonok katabolikus hatásúak. idővel súlyos betegségeket okozhatnak.

2010. okt. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elképzelhető,a stressz eleve egy zavart lelkiállapot és kihat a test működésére.Koncentrálni sem tudsz rendesen,és mivel az izmokat az agy mozgatja,a stresszes ember nem teljesen ura önmagának.

Van az egészséges stressz mely csak feszültséget okoz,ezt le lehet vezetni izommunkával.

A súlyosabb stressz már alvászavarokat okoz,fáradékonyságot,kimerült idegeket,és ember legyen a talpán aki ebben az állapotban fittnek,és erősnek érzi magát.

2010. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!