Futócipőknél ha van a talpán 4 fémtüske, az mennyire hasznos? (Ha használtál már ilyet.)
Jellemzően földúton. Kevés beton is közbejön, betonra nem rossz?
(Ki lehet csavarni esetleg ezeket a tüskét egyenként?)
Ahogy a kettes írta, a futópályák, teniszpályák hagyományosan vörös salak borítást kaptak, és azok szerkezetéhez előnyösek voltak a tüskés futócipők.
A salak ugyanis nedvesen csúszós, kiszáradva a szemcsék elgördülhetnek egymáson,és a végeredmény szintén csúszás - a szögek a csúszás ellen, és a hatékonyabb erőátvitel miatt lettek kitalálva.
A futballisták cipőjének talpa is speciális, nekik a füves pályákhoz alkalmazkodó ötleteket találtak ki, száraz kemény pályára puha "gumis" stoplisokat, akár "hernyótalpas" kivitelben is, a laza talajú, vizes pályákra keményebb anyagból készült "éles" stoplisokat vesznek fel.
Lehetne sorolni, a legtöbb sportágban megvannak a speciális cipők, ruhák, a versenyszabályokban is bele írhatják, hogy mi a szabály szerint megengedett viselet.
Köszi!!!
Akkor lehet, hogy ezért adják kevesebbért a ezeket a fajtákat?
Ha vennék, akkor eltávolítanám ezeket a tüskéket. (pl. flexszel) Csak az a gond, hogy próbálni sem lehet rendesen, egy boltban a padlón. Nem tudom, hogy szoktak ebben sétálni, futni néhány lépést az üzletben, mert ugye így kellene próbálni.
Erdei futáshoz akár jó is lehet a szöges cipő, de az is talaj függő, és a terepfutáshoz már nem ideális.
A futócipők sík talajhoz lettek kifejlesztve, ami lehet erdei út, ösvény, de a bokát nem tartja a cipő, nem terepfutáshoz való.
Betonon a tüskék elkopnak, deformálódnak, és a kemény, műanyag, fém cipőtalp a sima betonon nem ideális tapadófelület.
A speciális funkcióra tervezett cipőknek a tervezett helyen van előnyük, máshol viszont hátrányokkal lehet számolni. Az már említettem, hogy a bokát nem tartják a cipők, de a kemény talp szögek nélkül is kellemetlen kemény felületen (betonon), mert nincs rugalmas ütköző felület, minden egyes lépés egy ütés a talpra, és láttam már olyat, hogy a használója talpát feltörte az éles stopli (megye 1-es futball meccsen nem volt a srácnak gumis cipője és a száraz pályán élesben játszott végig egy meccset)
A műanyagba ágyazott fém kisebb-nagyobb mértékben eltérően mozog az erőhatásokkor, mint a műanyag, és a sokadik lépés után fel is törheti a lábat, de már előtte kényszertartásra inspirálhat.
Az igazságot kipróbálás után tudhatod meg.
Köszi!!!
Az utolsó előtti mondatod adta meg a végső löketet, hogy elvessem az ilyen cipő megvételének fontolgatását.
(Ráadásul még ha le is flexelném, esetleg ott még egy repedés is könnyebben elindulhat a talpban, ahol a fémtüske beágyazott része bennemaradna.)
(Hogy nem tartja a bokát, az számomra előny.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!