Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Min alapulnak a Strava alapért...

Min alapulnak a Strava alapértelmezett pulzuszónái? 220-életkor a max nekik, de a többi zónahatár?

Figyelt kérdés

Tűvé tettem a netet és megkérdeztem a ChatGPT-től is, de nem lettem okosabb.


Az én Strava-mon a 2-es zóna teteje az életkori max 80%-a +1, az 5-ös zónát pedig életemben nem sikerült elérnem. Életkori 97%-a nálam az alja.

Túl magasak szerintem.


Milyen számítást használ?

A százalékokat ki tudom számolgatni, nem az érdekel, hanem az, hogy ezek vajon min alapulnak.


Nincs pénzem teljesítménydiagnosztikára, de a Stravám még pár hónapig fizetős. Lesném a fitness adatokat, de így feleslegesnek tartom...


Korábban is elgondolkoztam ezen, de a héten valamelyik nap 8 km-t futottam 140-es átlagpulzussal, a Strava ettől még nem növelte a fitness pontomat, amit irreálisnak tartok....



2023. jan. 20. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne nagyon foglalkozz vele mit állít be a Strava alapértelmezetten. Már az életkoros képlethez képest is nagyon szír az átlag, a zónak meg végképp. Van egy online ismerősöm aki annyi idős mint én vagyok, kb. ugynolyan félmaratont tud versenyen, mint én, közben kb. 25-el eltér az átlagpulzusunk, pedig mindketten beleadunk mindent.


Állíts be saját zónákat a saját tapasztalataid alapján, ha nem mész diagnosztikára.


A fitness pontokkal meg végképp ne törődj, durván alulértékeli a hosszú, de könnyű mozgásojat az intenzívekkel szemben. Alapozó időszakban szerinte töredék akkora a terhelés, mint gyorsító időszakban.


Ha normális elemzést akarsz, ott a Runalyze, ingyenes és tudsz rá szinkronizálni. A Strava nagyln fapados ezen a téren.

2023. jan. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, ezzel csak alátámasztottad!!


153-ig tart Strava-n a z2-m, ami ugyan tény, hogy nem belehalós és beszélgetni is tudok, de azért nem laza, könnyed futás. Ha az edzőm lendületeset kér, jellemzően azok a 153-asok.


Nagyon érik, hogy ne hosszabbítsam majd meg, vagy ne engedjem automatikusan hosszabbítani.

A Runalyze egy újabb lenne. :D

A Garmin Connect is fura, de jobbnak tűnik, ott legalább ha eljutok teljesítménydiagnosztikára, el fogom hinni neki, hogy értelmeseket ír.

2023. jan. 20. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!