Amatőr sportolóként évente mennyi fizikoterápiás kezelésre érdemes készülni?
Korábban volt, hogy túlerőltettem magam.
De ha odafigyelek a személyi edző tanácsaira és óvatosabb vagyok akkor is előfordulhat ilyen?
Mennyire átlagos, hogy egy amatőr, de egészségesen élő emberke ilyenre szorul?
Nyilván személyi edző mellett is előfordulhat túlerőltetés, túledzés, bár az edzőnek többek között pont az lenne a feladat, hogy ezt meggátolja a sportoló munkájában.
Fizikoterápia, manuálterápia, gyógytorna, gyógymasszázs minden fizikailag aktív (vagy akár nem aktív) ember életében lehetne alapvető, így egy amatőr sportoló életében is. A regeneráció és a rehabilitáció nehogy már csak a profik vagy csak az olimpikonok kiváltsága legyen. Egy amatőr sportoló is túlerőltetheti valamely izmát, izületét, szalagját, bármilyen szövetét-képletét. Ilyenkor pont a fent felsorolt lehetőségek fognak segíteni. Magyarul ha szükségét érzed a fizikoterápiának, akkor használd ki. Erőemelőként én is rendszeresen végzek gyógytornát, pedig az elmúlt időszakban én is amatőr szinten végzem csak a sportágat.
Persze nyilván én is ismerek olyanokat, akik egész életükben szétedzették magukat, mégse volt soha szükségük rehabilitációra, de valljuk be, hogy ez a legritkább eset. A legtöbbször az van, hogy az egyén szarrá edzi magát, mindenét túlerőlteti, mindene fáj, pedig egy mezei hobbigyúrós az illető, de el nem menne gyógytornászhoz, el nem kezdene otthon nyújtani, vagy mobilizálni, vagy hengerezni, hiszen ezek a homokosoknak valók.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!