Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Kettlebellről azt írják,...

A Kettlebellről azt írják, hogy ne kezdje el az ember instruktor nélkül! De a kérdés, hogy annak idején amikor a ruszkik golyóztak a malomba akkor nem volt instruktor! Akkor már otthon ne is kezdjen neki senki?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is egyedül álltam neki , és semmi gond nem volt , meg lehet tanulni a mozgást .
2010. szept. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

ha instruktor nélkül csinálod, általában 2 dolog történik:


1. jó eséllyel lesérülsz, főleg, ha elötte nem csináltál semmit. A leggyakoribbak a gerinc, váll és térdsérülések. ennek kb 50 % az esélye.


2. nem érted meg a gyakorlatok lényegét, és alapvetően hibásan csinálod. ez viszont 99%-ra igaz. pl a swingnél általában azt nem értik meg, hogy a csípő végzi a munkát. illetve megértik, csak nem úgy csinálják. itt jön az instruktor, aki kijavít, esetleg rávezető gyakorlatokat csináltat.


Amikor a ruszkik a malomba nyomták, akkor volt ott a kis vézna molnárinas, meg ott volt az öreg molnár is, aki már 50 éve golyózott. Lehet, hogy nem volt instruktor, de a tapasztalata meg volt ahhoz, hogy tanítson. Az RKC-ben pont ez a tapasztalat van benne, hogy hogyan edz sérülés nélkül.


Te döntesz, hogy az instruktornak fizetsz néhány ezer forintot, vagy csinálod instruktor nélkül, rossz formában (tehát egy csomó munkád pocsékba megy), fizeted a rossz forma árát izületi fájdalommal, meg perkálsz az orvosnak.


boxolni is könyvből tanulnál?

2010. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Igazából ilyen alapon minden sport veszélyes. Ne focizz, mert szétmegy a térded, ne squasholj mert egy rossz lépés és elszakad egy szalagod, ne tanulj meg biciklizni mert a tanuló fázisban tuti elhasalsz és még utána is. Ne menj konditerembe, mert egy rossz mozdulat és meghúzod a derekad és még sorolhatnám. Mindent lehet csinálni csak okosan, ésszel, körültekintően, szakember tanácsát is igénybe véve ha szükséged van rá.
2010. dec. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sága ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehet tanulni könyvből is meg netről ellesve ezt azt,persze ha már előtte csináltál vmi súlyzós mozgást. Amúgy meg szerintem ennek az instruktoros dolognak van egy kis bizniszszaga,merthogy Szergej Misinnek se mutatta meg senki h mit h kell mégis nagyon erős lett magától.
2011. nov. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én is könyvből kezdtem el, meg a youtoubon lesem a videókat.

Még nem sérültem meg.

Szerintem ha ésszel csinálja az ember nem veszélyesebb mint más sport.

2012. jan. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom! De van is egy költői kérdésem. Az RKC Attyának Pavelnak ki volt az instruktora?
2012. jan. 21. 14:56
 7/8 anonim ***** válasza:
az apja, többszörös súlyemelő, erőemelő bajnok volt. 70 évesen 200 kilókat húz fel...
2012. jan. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

visszatérve az rkc-elvekre, ezeket nem Pavel találta ki, csak ő rendszerezte.


A csípő használata ősrégi súlyemelő trükk, de magadtól, egy fitnesszteremben edzve kábé soha nem fogsz ráérezni.


persze lehet otthon próbálkozni...

2012. jan. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!