Manapság Magyarországon miért vannak egyre jobban kihalófélbe a harcművészetek, küzdősportok?
Amiket én látok:
1. az emberek gyors eredményt akarnak, nem fogadják el, hogy küzdősportolni/harcművészetet tanulni hosszú évekig kell a tényleges siker érdekében
2. sok egyesületnél megy a marakodás a pozíciókért, aki csak edzeni menne, ki szeretne maradni ezekből a konfliktusokból
3. a járvány kezdete óta sok klubban megcsappant a létszám, rengetegen lemorzsolódtak
4. a jelenlegi gazdasági helyzet nem teszi vonzóvá, hogy valaki frissen egy ilyen klubhoz csatlakozzon (emelkedő edzésdíjak, esetleges újabb korlátozások stb.)
Biztosan vannak más okok is, amiket én nem látok. Írjatok még, érdekel, mások mit gondolnak erről.
Én onnan szeretnék indulni, hogy ki és mi alapján állapította meg, hogy Magyarországon kihalófélben vannak a küzdősportok?
És akkor majd erre válaszolok.
Oké, hát a személyes tapasztalatod sajnos nem reprezentatív és egyáltalán nem alkalmas arra hogy az egész országra vonatkozó következtetéseket vonjunk le belőle.
Az én ismerőseim közül meg szinte mindenkinek BMW-je van (nekem is), azt szeretném kérdezni hogy miért van az országban mindenkinek BMW-je?
Nyilván erre a válaszadást Te is úgy tudnád kezdeni, hogy dehogy van az országban mindenkinek BMW-je.
Részemről, ha már személyes tapasztalatokat osztunk meg, én tizenpár éve thai boxolok és a kérdésedben megfogalmazott állításnak pont az ellenkezőjét tapasztalom (a saját egyesületemben mindenképp).
Mert mondjuk rohadt gáz a hazai oktatás?????
Nézz már meg egy shaolin templos videót és hasonlítsd már össze velülnk. Jó hogy nem megyek ilyenekre. Mint aki szerelmi jóshoz megy cseszdeg. Pfú
Én is mást tapasztalatok. Nem igaz, hogy nem is olyan népszerű, mint a lányoknál a röplabda, vagy fiúknál a kosár, de nem csökken a létszám. Nálunk edzésen nő. És sok embert ismerek, aki karatézik, vagy boxol.
Üdv
Egy judo versenyző lány
Előbb tisztázni kellene, hogy mitől lesz valami harcművészeti ágazat, küzdősport vagy önvédelmi rendszer.
Ahogy utalt rá az 1., nincs idő semmire. Annyira felgyorsult a világ, hogy mindent azonnal akarunk és a FB-os posztolásoktól és egyebekről nem hajlandók az emberek lemondani. A kényelmi faktor nagy Úr, és emiatt csak a "sallangmentes" edzésig jutnak el. Nincs idejük a jellemüket fejleszteni, nekik csak az kell, hogy tudnak valakinek jól bemosni, vagy efféle. Erre a box és a krav alkalmasnak tűnik, és ahogy láttam, e 2 irányzat virágkorát éli.
Az aikido tele van sallanggal, tanulsz ott pszichológiát, nincs benne "agresszió", nem látványos, sok idő, mire meg tudod magad védeni. Hasonlóképp más ágazatokkal.
A fő okot ebben látom, hogy nem nyitottak a magyarok, a nyugatiak az életelvekre, csak a verekedés részére. Persze ezek mellé jönnek a gazdasági és más indokok is, de ha mind kifejteném, disszertálhatnék, márpedig nem kívánok interdiszciplinárisan ezzel foglalkozva PhD-t szerezni. :)
Aikidon pszichológiát? Ezt most olyan írja aki edzésen is volt már?
Nálunk 0 elmélet van, semmilyen sallang nincs. Nem is értem mire gondolsz.
Sallang az egész, utolsó 🤣
8, tényleg sokáig kell tanulni az aikidot, hogy megtanulja az ember megvédeni magát, az örök élet se lenne elég hozzá, akkora fos!
Egyáltalán nem sok idő, mire meg tudod magad védeni. Fél év thaibox (igazi harcművészet) edzés után, már hülyét csináltam azokból, akik akkor kezdtek el sparringolni, tehát nem volt bunyóban gyakorlatuk. Ami az emberek többségének nincs. Szóval ennyi idő elég, hogy 3-4 ütéses kombót, vagy repülőtérdest bevigyél, vagy dobj el a földre valakit önvédelemből, ha kell
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!