Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van olyan túra GPS vagy...

Van olyan túra GPS vagy applikáció, ami megmutatja az összes túrista útvonal jelzéseit minden országban?

Figyelt kérdés
Konkrétan minden ország túrista útvonala és azok túrajelzései érdekelnek

2022. ápr. 6. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Konkrétan olyan nincs szerintem. Én csak évente hallom pl. hogy németeknél a Harzban mennyi útvonal szűnik meg. Szóval elég dinamikusan változik. Gyorsabban mint az autóknál, mert ott max. átalakul az út autóúttá, vagy autóút pályává, esetleg teremnek körforgalmak, de újak csak écek alatt teremnek vagy szűnnek meg.


Átfogót meg még nem láttam. Csak országonként, garminra tölthetőt.

2022. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyarországra a turistautak.hu-ról letölthető mapsforge térképet ajánlom amit több appal is lehet böngészni. A Cartograph Maps, vagy a Locus ilyen például. Így teljesen offline lehet használni ezekez az appokat.

[link]

A fenti appokhoz mapsforge alapú OSM térképet is lehet letölteni természetesen. Az sokkal részletesebb, mert sokkal többen tudják szerkeszteni, bővíteni mint a tuhu-t.


Nagyon jó app még a Geoládák app, ennél sokféle térképet tudsz választani és egymásra is lehet helyezni. Tehát google műholdképre rá lehet tenni a tuhu térképt, vagy az openstreetmap-et.


OsmAndMaps app szintén nagyon jó. OSM térképet le lehet tölteni offline használatra és az OSM turistautakat meg lehet rajta jeleníteni. - meg még sokminden mást.


Van még a GuruMaps és a Maps.me amik szintén osm alapúak, érdemes vetnki rájuk egy pillantást.

2022. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én Bergfex appot használok, rengeteg jelölt és jelöletlen turistaösvényt mutat Európa szerte, de nem mindig tudja, hogs jelölt vagy jelöletlen, és a jelöltekről sem mindig, hogy mi a jelzés.
2022. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Ja a túragps-t elfelejtettem mondani.

Nekem egy Garmin eTrex 30 van. Nagy előnye, hogy 2 ceruzaelemmel (vagy akkuval) működik, tehát bármelyik kisbó'tnál fel lehet "tölteni" :D

A pontossága jobb mint egy telefoné és tartósabb is, nem kell annyira vigyázni rá.

Térképet ugyanazt lehet rá tölteni mint fentebb írtam. OSM és tuhu.


Ajánlom asztali gépre a Garmin Basecamp nevü appját is! Ingyenes. A gps nélkül is lehet használni és terveket, útvonalakat (POI-kat) talán könnyebb rajta készíteni mint telefonon. Menthető belőle a szokásos formátumokban, gpx, kml, stb és utána feltölthető a telefonon használt appba.

2022. ápr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Olyan sztem nincs, amin minden rajta van. Én a G:hu -t szeretem. Mo-ra nagyon jó, de az openmaps miatt sok másik országban is használható. Brouterrel tervezni is tud.
2022. ápr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!