Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sport és életkor kérdés?

Sport és életkor kérdés?

Figyelt kérdés

Annyian lenézik a 30+ és 40+os embereket, itt is és másutt, hogy úgy írják le a dolgot, hogy kB azt veszem ki belőle, hogy dopping nélkül nem érnének el eredményt, vagy mindegy, mert gyenge.

Scott Adkins, Henry cavill pl


2022. márc. 7. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Én még sosem láttam olyat ebben a témakörben, hogy valaki azért kapja az oltást, mert 30 vagy 40 éves. Ez egy anonim oldal, nem tudjuk a felhasználók korát, úgyhogy nem tudom, te hol láttál ilyen dolgokat, de aki itt éli mindennapjait ezen az oldalon, annak lehet, hogy vannak ilyen megfigyelései. Minek provokálsz amúgy? Nincs suli, meló, barátnő, család, haverok? Sajnálom, ha nincs, valószínűleg oka van. Pontosan mi a kérdés? Csak mert nem sok értelme van se a kérdésnek, se a leírásnak. Pont olyan értelmetlen mindkettő, mint az életed. Most te a testépítésre gondolsz? Vagy más sportra? Hogy jön ide a dopping? Meg Scott Adkins?
2022. márc. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem te nagyon el vagy tévedve, a 'testépítők' közössége pont olyan hogy nem néz le senkit, mindneki a saját dolgával törődik. páran esetleg összehasonlítják a teherbírásukat másokéval. és örülönk ha kics-nagy, öreg-fiatal, kövér-sovány bárki eddz, mert örülünk az ő boldogságuknak hogy más is egészségesebb aka rlenni, nem csak mi

szóval szerintem nincsen ez a jelenség amit leírsz

2022. márc. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló nagyon negatív volt, nincs erre szükségem kösz, de az igaz, hogy részben magamból indultam ki. 29 éves vagyok és attól félek későn kezdtem el edzeni, és tényleg írnak sok eltántorító dolgot. Pl öregszel fájni fog ez - az, lassulsz, reflex is lassul, anyagcsere is stb...
2022. márc. 7. 10:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
De most te gyúrni kezdtél el? Mert naturál hobbigyúrósként ezek pont azok a dolgok, amik rohadtul nem fognak számítani. Ja, a korral romlanak az ember szellemi és fizikai képességei, illetve lassul az anyagcsere is, de ennek nem 29 évesen, de még csak nem is 39 évesen lesznek nyomai, ráadásul ez a gyúrásban pont nem fog egy kicsit sem számítani a te szinteden. Csak gyúrogassál, táplálkozz változatosan, aludj eleget, mindig melegíts be, nyújt sokat, és akkor majd szép lesz a karocskád, meg a vállacskád is. Ne agyald túl, és ne provokálj kérdésekkel, mert szánalmassá válsz ettől.
2022. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nincs olyan, hogy valaki későn kezd el edzeni.

fontos a sokozatosság, az ésszerű edzésterv és az ízületek védelme (de ez minden korban) + nyilván az egészségtudatos táplálkozás

azon kívül pedig hajrá, drukkolunk neked hogy elérd a céljaid

2022. márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ja, pont a gyúrás az a mozgásforma (sportnak azért nem nevezném), ahol ezerszer lényegtelenebb faktor az életkor (pláne hobbi szinten), mint más, egyesületi sportágaknál. Sportolni valóban sosem késő, hiszen sportolni minden életkorban kell, de azért ha te 40 évesen találod ki, hogy szeretnél judóra járni, akkor bele fogsz izzadni, amire találsz egy olyan klubot, ahol van középkorú felnőtt kezdők számára hely. A gyúrásnál ez nincs így, 100 évesen is vehetsz kondibérletet.

Idősebb korban nehezebb izmot építeni, mint 16-30 évesen? Nyilván, de a gyúrás komolyabb szinten, ahol valóban nagy izotömegről beszélünk, ott már úgyis a szteroidról szól minden. Hobbigyúrós szinten pedig pont el lehet érni idősebb korban is egy egészséges, esztétikus fizikumot, nem csak fiatal korban. De azért 29 évesen még annyira ne tituláld magad öregnek. Látszik, hogy valami baj van veled mentálisan, ha ennyire frusztrál ez a téma, hogy emiatt kiírtál egy kérdést, és ennyire belelovaltad magad a dolgokba. Miért traumatizálódtál ennyire? Linkelj már be pár kérdést, ahol ennyire szétoltották volna a 30-40 éveseket!

2022. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mozgás, testedzés iránti igény belülről fakad, tehát valószínűleg genetikailag "hozott" okok is szerepet játszanak. Én sose szerettem az olyanfajta edzéseket, sportokat, ahol csak az önmagáért való mozgás a cél. Ha viszont van valami tárgyszerűen meghatározható cél, akkor szívesen gyalogolok sok kilométert, hogy 100 Ft-tal olcsóbban megkapjam a festékhígítót az eldugott helyen levő üzletben.
2022. márc. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért 45-50 éves korig nem kell elkeseredni, de utána is lehet sportolni.
2022. márc. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!