Ha sikerűlne találnom egy megfelelő sakk klubot akkor lehetséges lenne?
A Candidate Master reálisabb.
Sok tanítványom megrekedt 1800-as szinten. Egyszerűen annyit volt képes befogadni az agyuk. Van aki 50 év alatt jut el arra a szinte, van akinek 5 évbe se telik. Magnus Carlsennek pl 1 évbe telt 900-ról 1900-ra jutnia. Lékó Péter szintén csodagyerek volt, alig tanulta meg az alapokat, már mestereket vert meg.
A te esetedben a rengeteg gyakorlás segíthet. 1500 egy klubjátékos szintje. Viszont ahhoz már elég hogy elkezdj komolyabban tanulni megnyitásokat, végjátékokat, kb ezen a szinten jelennek meg a ráterelések, felfedett támadások, a lépéselőny kihasználása, minőség feladása a helyzeti előnyért, matt 3-4 lépésből észrevétele stb.
Én pl. 8 évesen tanultam meg sakkozni, de csak elvétve játszottam negyedévente egyszer családi összejöveteleken, ezért 1000 körül meg is rekedtem. 18 évesen lett a hobbim és most 22 évesen 2200 körül vagyok, ami 5 év alatt hatalmas fejlődés, viszont a 2300-at további 50 év alatt se fogom már elérni ahogy nézem!
Szóval most még a gyakorlás, 2000 felett meg inkább csak tehetség kérdése!
Ezt ennyiből nem lehetne megmondani.
Az, hogy milyen szintű gépi ellenfelet tudsz megverni, csak egy nagyon halvány becslést tud adni arra, hogy élő ellenfelekkel szemben mire lennél képes. Az eltérés mértéke akár 500, vagy még több pont is lehet. (Bár ha reálisan állapítja meg a szoftver a gépi ellenfél pontszámát, akkor azért nagy átlagot nézve egész pontos tud lenni a becslés. De attól, hogy átlagban pontos, még egyénenként lehetnek óriási kilengések.)
Emellett a sakk nagyon összetett sport, jónéhány képesség, készség közrejátszik abban, hogy mit képes elérni az ember. (Ezek a képességek persze kompenzálhatják egymást, tehát ha egyikből gyengébb az ember, az megfelelő technikákkal bizonyos mértékig kompenzálható.)
Ugyanakkor azt sem lehet előre látni, hogy mondjuk 5-10 év múlva mennyire leszel lelkes, és tanulékony.
Igazából egyetlen módon lehet erről megbizonyosodni: meg kell próbálni.
Egyébként javaslom, hogy élő ellenfelek ellen is próbáld ki magad! Chess.com, lichess, sakk.hu, stb, stb... van tucatnyi oldal, ahol játszhatsz másokkal. Az ott elért pontszámod sem lesz teljesen reális FIDE-pontszám, de azért egy egész jó becslést fogsz kapni, hogy most mire vagy képes. Emellett meg valódi ellenfelek ellen gyakorolhatsz, amiből szerintem többet lehet tanulni, mint a szoftverek elleni játékból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!