Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Honnan és milyen fajtájú íjat...

Honnan és milyen fajtájú íjat vegyek magamnak? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Hobbi íjász vagyok. Eddig még csak egyesületben volt lehetőségem gyakorolni.

Tradival kezdtem, aztán vadász reflexre váltottam.

Mivel iskolát váltok, így nem tudok részt venni az edzéseken, de az íjászatot nem szeretném abbahagyni. Ezért egy íj

vásárlása mellett döntöttem.

Csak itthoni használatra szeretném. Versenyre, vadászatra nem mennék vele. A tradis íjakkal jól elvagyok. Az egyszerűsége miatt itthon, egyedül sokkal biztonságosabban tudnám kezelni, mint a vadász reflexet.

A kérdésem a következő lenne:

155 cm magas, 51 kg-os 19 éves lány vagyok. Milyen tradícionális íjat ajánlanátok nekem? Hossz, húzóerő, stb.

Tudtok-e olyan íjászboltot vagy weboldalt, ami megbízható és az árak is jók? Olyan 30 000-50 000 ft körüli értékben gondolkodom.

Valamint, vásárolt már valaki a debreceni Sólyom Íjászboltban? Milyenek az árak? Tapasztalatok, vélemények?

A japán longbow íjakon is gondolkodom, bár azokkal még egyáltalán nincsen tapasztalatom. Vélemények róla? Kiknek ajánljátok?

A válaszokat előre is köszönöm szépen! :)



#íj #íjászat #íjászbolt #vadász reflex #tradícionális íj
2021. júl. 17. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

először is leszögezem, hogy a kérdésedre válaszolni nem tudok :)

mégis nagyon örülök a kérdésednek, mivel van egy lányom, aki hozzád hasonlóan vonzódik az íjászathoz és szeretném levinni egy klubba.

tudnál ajánlani egyet?

pl ahol te kezdted?

2021. júl. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 exronin ***** válasza:

Íjász viták a facèn csoport.

Íjász szemed a célon csoport.

Itt nem fognak válaszolni.

2021. júl. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tök véletlenül keveredtem ide, nem tudom, aktuális-e még a kérdés.

Én csak annyit mondanék, hogy a japán vonalat mellőzd! Oktatás és a megfelelő technika nélkül nem lehet a yumi-val rendesen lőni, csak elvenné a kedved az egésztől.

2021. aug. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!