Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan szeressem meg a sportot?

Hogyan szeressem meg a sportot?

Figyelt kérdés
Világ életemben próbálkoztam, késő tini koromban voltam országos válogatott sportcsapat tagja is, de egyszerűen most felnőtt fejjel nem tudom megszeretni, elkezdeni a sportot, pedig ülőmunka mellett nagyon kellene. 35 kg-t híztam hirtelen, rengeteg. Szeretnék fogyni, de 2 perces kajánál többre nincs időm, azt is a pékségben amit megveszek az állomáson. Utálom a versengést, gyűlölök izzadni. Hiába próbálom megszeretni a mozgást egyszerűen nincs ami motiváljon. Rengetegszer elhatároztam, hogy na mostantól semmi rossz szénhidrát, stb ez tart a következő sarkon a kisboltig, ahol már vár a 2 tábla csoki. Hiába mondok nemet, a modellfotók, régi s-es ruháim, sporteredményeim, egyszerűen semmi nem motivál úgy igazán. Soha nem akartam leszokni és még a cigiről is sikerült 15 év intenzív dohányzás után egyik percről a másikra ez miért nem? Mivel vehetném rá magamat egy kis mozgásra, egészségesebb táplálkozásra?

2021. jún. 16. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 35 kiló plusz nem elég, akkor nem tudom, lehet kiégtél. Ha még válogatott is voltál, az azért jelez egy mentális erőt, ami azóta valami ok miatt eltűnt, nyoma sincs. Hogy onnan mi hoz vissza, az rajtad múlik és itt már bőven ajánlott hozzá egy mentális-lelki szakember, kezdve azzal hogy így akarod-e leélni az életed, akár még jobban elengedve magad és vállalva a kockázatát annak, hogy idő előtt elmész az egészségeddel kapcsolatos problémák miatt. Lehet túl távolinak érzed ezt is, talán segíthet valamit ha utána nézel milyen következményei lehetnek ekkora túlsúlynak.


Én hosszú idő (kb. 7 év) után kezdtem egy csapatsportot ismét, addig én is néha elkallódtam, igaz a plusz kilók egy idő után felhúztak és leadtam, de azon kívül hogy az menjen le, nem volt nekem sem más.


Most az új helyzettel azt érzem hogy nem csak egészségesebben akarok élni (csokit, üdítőket fél éve eldobtam teljesen), de már abban a korban is vagyok, hogy kemény következményei lehetnek ha nem figyelek jobban. A csapatból nemhogy nem akarok kilógni, de meghatározó teljesítményeket akarok nyújtani mint a régebbi időkben, vezetni a társaságot, ahhoz pedig kell a kondi.


Ha jól értem az az elsődleges örömforrásod, hogy megeszed azt a péksüteményt vagy csokit amit akarsz, valószínűleg ezt az örömforrást kellene más célokkal pótolni, kitűzni magad elé új elérhető elképzeléseket, amik frissítenék, megváltoztatnák az életed, eleve kedvet hoznának hozzá. Jelenleg úgy érződik mintha már feladtad volna, csak a munka és az evés létezik és lényegében várod a halált.

2021. jún. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Mostanaba mindenki belekostol mert nagy divat lett, de ugyis abbahagyja a 90%. Nezz korbe. Alig van izmos sportos ember. Nem mindenkinek valo. Sot.
2021. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: utolsó mondatodat kivéve eléggé eltaláltad. Vannak céljaim, hobbim, értük teszek is és van motiváció, de a fogyásra, azon kívül, hogy szeretnék és utàlom a mostani alkatomat konkrétan semmi. Ha már meg kell mozdulnom idegbajt kapok. Egész családom aktív sportoló, tesitanárok, edzők, de ha rágondolok is agyvérzést kapok, pláne, ha csapatban kellene. Anno is egyéni szinten mentek a körök (lovagoltam). Muszáj lenne valahogy rávennem magamat, ezzel tisztában vagyok, mivel csak az étkezés sem segít, de tart 2 napig az elhatározás és semmi 🤷🏻‍♀️ :/

Érdekelne, hogy kit mi inspirált, mi vette rá a tartós változtatásra?

2021. jún. 17. 21:04

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!