Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szupináló cipő elég lehet, ha...

Szupináló cipő elég lehet, ha befele taposok?

Figyelt kérdés

Régen próbálkoztam egyedi talpbetéttel, de nagyon hamar feladtam, egyrészt nagyobb cipőt kellett volna vennem, amire valamiért (ne kérdezzétek miért) nem tudtam rávenni magamat, másrészt nagyon kényelmetlen volt.


Eddig nem tulajdonítottam ennek nagy jelentőséget, most 25 éves vagyok, nem érzem, hogy lenne ebből fakadó mozgásszervi problémám, de szeretném ezeket mindenképp megelőzni.


Jelenleg egy szupináló cipőt vettem és az első használatnál nagyon is éreztem, hogy a talpam külső felére nehezedik a nyomás. A kérdésem az lenne, hogy elég lehet szupináló cipő korrigáláshoz vagy a befelé taposás mértékétől függően lehet, hogy mindenképpen talpbetétre lenne szükség? Ha szükséges, akkor szupináló cipő megszokása után könnyebb lehet megszokni egy talpbetétet? Illetve jelenleg a túlsúlyom miatt nem akarok futással próbálkozni, nagyobb sétákat szoktam tenni, viszont ha súlyban már ott tartanék, hogy a térd izületeimet nem viselné meg a futás, akkor talpbetéttel mennyire ajánlott a futás?


2021. jún. 10. 12:15
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!