Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magas vérnyomással milyen...

Magas vérnyomással milyen gyakorlatok tilosak?

Figyelt kérdés

170/65 kg vagyok, kicsit szeretnék fogyni, de főleg alakformálás a célom, feszesebb, tónusosabb alak. A vérnyomásomra szedek gyógyszert, de gondolom nem árt az óvatosság. Főként hasizom és comb, kar gyakorlatok végzek, egyenlőre amolyan tesiórás aerobik szinten szerintem. De nem tudom, mennyire szabadna ezt. A hasamat most is jól megdolgoztattam. Kis súlyzóm van 5kilos, ritkán használom, meg egy lépcsőzőgép, azt gyakran előveszem.

46/n


2021. máj. 8. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem anno kardiológus azt mondta, hogy rosszat nem tesz a magas vérnyomásnak kb semmilyen edzés, max ha folyamatosan teljesen leterhelem magam, olyan sokat edzem, úgyhogy szerintem ettől nem kell félni. Viszont mindenképp iktass be heti 2-3 olyan hosszú, és intenzív kardió edzést, ha tudsz, amitől nem purcansz ki teljesen, mert az egyrészt fogyaszt is, másrészt lejjebb viszi a vérnyomásodat. Nem írtad mennyire magas a vérnyomásod, de ha viszonylag komolyabb a dolog, akkor én a helyedben beszélnék az orvosommal, hogy milyen intenzitású edzés az, ami nem túl sok.
2021. máj. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is magas vérnyomásos vagyok, kardió gyakorlatokat ajánlottak illetve ha szeretsz sétálni, az is jót tesz. Közben kiderült, hogy cukorbeteg vagyok, valószínűleg már vagy 10 éve, ez vitte fel extrém módon a vérnyomásom (200 felett is volt többször). Most a súlyzós edzést mondják jónak, a kardiót ne csináljam, mert magas cukornál állítólag csak ront a helyzeten...45/N
2021. máj. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszí!

Na fene, magas vérnyomásra meg elvileg nem jó a súlyzózás.

Én nem vagyok cukros. Szerintem a hormonjaim szórakoznak, de már több mint 10 éve ez van, hogy mensi alatt megy fel. Néztek hormonsort, az is rendben volt pedig, úgyhogy passz..

Viszont bár nem vagyok konkrétan vérszegény de a vadam is eléggé lent van, nekem alapból mindenböl kevesebb van inkább a vérképemben, de még normál tartományban, viszont elvileg a vashiány is okozhat átvitt értelemben magasvérnyomást, mert a szervezet próbálhat kompenzálni így, és valszeg ez lesz az igazság, mert mikor szedegetem a vasat, vitaminolst, mindig jobban vagyok. Persze erre is magamnak kellett rájönni..

Én még eléggé kezdő vagyok a rendszeres edzésben. Főleg hasra és combra edzek.

Olvadtam, hogy a passzív feszítő gyakorlatok nem jok meg a súlyzózás, bár gondolom itt már inkább a komolyabb súlyokra gondoltak. Nem ilyen kis 5 kilos díszekre :D ami nekem van.

Mi az a kitartó feszitő gyakorlat? (Vagy valami ilyesmi)?

2021. máj. 9. 21:08

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!