Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire lettél "PUHOS"?

Gáz-szerelő Zoli kérdése:

Mennyire lettél "PUHOS"?

Figyelt kérdés

Mostanában a lezárások miatt volt "időnk" és barkácsoltunk egy húzódzkodó rudat. Megdöbbenéssel vettem tudomásul, hogy csak háromszor tudtam magam felhúzni! Húszon évesen emlékeim szerint lazán 20-30 felhúzás is ment.

(50-körül vagyok most)

A munkámmal kapcsolatban viszonylag sokat mozgok, emeletre cipelek radiátort, palackokat, cirkót, szerszámokat, rendszertelenül kerékpározom kirándulok stb. Azt hittem sokkal jobb az erőnlétem.

Az önértékeléseteket mennyiben befolyásolja, ha hasonló gyenge teljesítménnyel szembesülsz önmagaddal szemben? Nem csak sportra gondolok. Ha lehet őszintén, és miben. Légyszi kort is írjatok. Köszönöm.



2021. ápr. 7. 09:56
A kérdező szavazást indított:
Rendszeresen sportolok, az erőnlétem jobb lett
Sajnos én is "PUHOS" lettem, de próbálok változni
Nagy ívben Lesz@rom! Csak felálljon
21 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

30-50? Elég tág intervallum, de még a 30 is sok szerintem...

Én sosem edzettem, legutóbb kb 16 évesen 5-öt tudtam max. 17/f

2021. ápr. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Sajnos nem tudok eljárni úszni, mert nálam az volt a fő testmozgás. Viszont helyette többet edzek otthon. Vírus előtt napi egy óra volt minden nap vasárnap kivételével, most van, hogy naponta két órát is rászánok. Két barátnőm is megjegyezte, miután hónapok után találkoztunk, hogy izmosabbnak tűnök. (Nem kell nagy dologra gondolni, elég satnya karom van, azon hamarabb látszik bármilyen érdemi eredmény.)

Az életkedvemet és a motivációmat sokkal rosszabbul befolyásolja a jelenlegi helyzet. Ez elég rosszul érint és ezzel finoman fogalmaztam.

20/L

2021. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mázlim van, mert járhatok edzésre most is , ráadásul többre, mint eddig, heti 5-6 órában. Mellette edzek néha itthon, ha rámjön, vagy futok egy kört a környéken, ha nagyon bekattanok. Az utóbbi pár hétben hiperaktív napjaimat élem, nem is értem, mi történt 😂. Kirándultam, sétáltam a tavaszi szünetben sokat. Húzóckodni ettől függetlenül max 3-at rudok 😁🤫. De mindenképpen aktívabbnak érzem magam.

(Jó ez a Gáz-szerelő Zoli név 😆!)

2021. ápr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, 16/l lemaradt bocsi.
2021. ápr. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#1 Bocs, ha félreérthetően fogalmaztam.

30-50 NINCS!

20-év körül felhúzások száma:20-30db.

Év 50.

De a kérdés lényege nem igazán ez...


Az őszinteségért ment a zöld.

2021. ápr. 7. 10:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 nem értem hogy néztem be ennyire... reggel van még😅
2021. ápr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most egyet sem tudnék, mert a kulcscsontom tört el.

De ennek - és az egy évvel ezelőtti #maradjotthon-nak köszönhetően - +20 kg van rajtam.

20 éves korom óta rendszeres sportolok és amikor nincs sérülésem, akkor alig vagyok rosszabb formában, mint 20-on évesen. De most sehol sem vagyok a megszokott formámhoz képest.


44F

2021. ápr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 Gratulálok. Mielőbbi jobbulást kívánok neked.

A +20 kg nehéz lesz... 😊

2021. ápr. 7. 11:29
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon régóta, kb. 25 éve rendszeresen sportolok (főleg küzdősportok, erőedzés). Már közelebb vagyok a 40-hez, mint a 30-hoz (de még 40 alatt vagyok).

Pontosan azért nem álltam le a sportolással, mert zavarná a hiúságomat, ha nagyon visszaesne a teljesítményem. Egyelőre még hála Istennek a fiatalokkal erőben és kondícióban is bőven felveszem a versenyt, de sajnos egyszer minden véget ér, mint tudjuk. De az biztos, hogy most jobb formában vagyok, mint mondjuk 10-15 éve (pedig akkor sem hagytam ki edzést).

Neked is kellemes sportolást kívánok, a lényeg tényleg csak annyi, hogy rendszeresen csináld.

2021. ápr. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!