Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Úgy megtanulhatok jól sakkozni...

Úgy megtanulhatok jól sakkozni, ha sokat gyakorlok vagy ez tehetség kérdése?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, h vannak azok, akik nagyon logikusan tudnak gondolkodni.Tőlem sem áll távol ez, csak valahogy elhamarkodom a döntéseimet (sakkban pl).Ezt meg lehet tanulni vagy ehhez ilyen beállítotságú agy kell?
2010. aug. 9. 00:15
 1/5 anonim válasza:
Szerintem részben tehetség, részben gyakorlás kérdése. Ha pl. nézel pár sakkvideót youtube-on, máris a kezedben lesz 1-2 trükk.
2010. aug. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BeerHunter válasza:

Tehetség biztos, h kell hozzá, mert ész, és komoly logika, előrelátás nélkül nem megy. Próbálkozz sakkoktatónál sztem. Szobatársam NB 2-es sakkozó, de ő is gyakorol rendesen.

Szóval hajrá, és sok sikert:)

2010. aug. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem tehetség kédése.Jól bárki sakkozhat,de profin csak kevesen.Itt jön képbe az iq ami nem vagy csak kis mértékben fejleszthető.A kombinatorikai és logikai készséged ettől függ.Akik profin sakkoznak általában az esőember kategóriába esnek 150-170 körüli iq-val
2010. aug. 9. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem megtanulható, de tényleg eszméletlen sok gyakorlással, jó néhány év alatt. A Polgár lányok apja is tudatosan szánta a sakkozói pályára a gyerekeket, egészen kiskoruktól kezdve napi több órát sakkoztak az apjukkal és így 10-15 év alatt a világ élvonalába sakkozták be magukat. Azt hiszem, hogy ő nyilatkozta anno, hogy lehet zsenit nevelni szinte bármelyik gyerekből. Ebből kiindulva neked is sikerülhet ha nem is profi szinten, de egy nagyon magas szinten megtanulni sakkozni.
2010. aug. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BeerHunter válasza:
Tehetség=van hozzá esze. Szóval kell hozzá, nem?
2010. aug. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!