Kardos sportok?
Magyarországon ezek elérhetők:
HEMA hosszúkard
A Középkorban voltak Európában is harcművészetek, de mivel nálunk már elég rég és elég fokozatosan álltak át a puskaporra az emberek, mondjuk Japánnal ellentétben, ezért ezeknek az élő hagyományát elvesztettük, fokozatosan átálltunk a modernebb vívás stílusokra. Viszont a korabeli mesterek lejegyezték a technikáikat és Európa minden részéről fedeznek fel ilyen feljegyzéseket kódexekben. Olyan harminc éve más harcművészek elkezdték újraéleszteni ezeket a stílusokat.
Hosszúkard
Magyarországon - [link]
Katonai szablya
A középkori és reneszánsz harcművészeteket fokozatosan váltották fel az újkori vívásformák, amikben a modern sportvívás is gyökereddzik, viszont az már nagyon eltávolodott ezektől (elversenysportosodott). Vannak még élő hagyomány útján fentmaradt autentikus iskolák, a legtöbb európai országban még van hagyománya a 18. - 19. századi vívásnak, leginkább szablyavívásnak. Ez nyilván országról országra változik, de az alapok ugyanazok és a stílusok összehasonlíthatók.
Magyarországon - [link]
A japán kardvívásnak még egy csomó ága elérhető Magyarországon: Shinkendo, Iaido, Koryu stílusok.
Magyarországon nem érhetőek el, vagy csak kísérleti fázisban:
A HEMA - nak más ágai is vannak, amik kevésbé népszerűek, a magyar mesterek valamennyire ezekhez is értenek, de úgy tudom rendszeres edzések még nincsenek ezekből.
Kard és ökölpajzs (I33)
Egykezes (Bolonyai)
Kard és ökölpajzs (Bolonyai)
Rapír
Páncélos küzdelem (nem összekeverendő a Battle of Nations - el)
Parasztkés
És még egy csomó más ágazat.
Vannak kínai vívás ágazatok is, de ha jól tudom, azok normális szinten csak kínában vannak tanítva, videót sem nagyon lehet találni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!