Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gödöllő konditermek vélemény?

Gödöllő konditermek vélemény?

Figyelt kérdés
2020. jún. 28. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Most az Arsenalban járok, előtte az SXLbe jártam.


Az Arsenal egy kisebb terem, bizonyos értelemben jobban felszerelt, de néhány dolog hiányzik, viszont ha eltekintünk a méret külömbségtől akkor szerintem ugyan azon a szinten van nagyából.


Az Arsenálban van sok "funcionális" edzést elősegítő eszköz, ami miatt sokaknak nyerő lehet viszont nincs benne gugoláshoz vagy éppen rack pullhoz használastos keret.


Ami rengeteg embernek létszükséglet. Nekem is jól jönne, de nem veszem komolyan a gugolást és most rack pull helyett deadliftelek szóval nekem így is jó.


Még egy nagy hibája, hogy kevesebb kézisúlyzó van vagyis inkább azt mondanám, hogy 2 részre van bontva nagyon távol egymástól és lehet van rengeteg súly, de eddig elég nagy inkremetálásokkal kellett dolgoznom.


Viszont egy óriási előnye, hogy kb senki sincs. Igaz én 12 és 16.00 között járok többnyire, de rajtam kívül max 1-2 embert szoktam látni.


Meg nagyon szépen van kialakítva.


Az SXL egy viszonylag nagy terem, de elég sokan is járnak. Tradícionálisan jól felszerelt.


Az Arsenal nekem jelenleg csak azért tetszik jobban, mert kb senki sincs és nekem egyszerűbb azt megközelíteni.

2020. jún. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak ez a 2 van?
2020. jún. 29. 22:43
 3/8 A kérdező kommentje:
Olyanba mennék ahol kevesen vannak, de aránylag jó eszközök/gépek vannak
2020. jún. 29. 22:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Még van egy kicsi a belvárosban, de ott soha sem voltam.
2020. jún. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én az SXL-be járok. Véleményem szerint ez egy nagyon jól felszerelt konditerem. Megtalálsz mindent, ami kell. Talán többet is. Cserébe picit zsúfolt és van, mikor elég sokan vannak, de ez engem annyira nem zavar. Sosem kellett kerülgetnem senkit, ha meg épp azt a gépet használták, amit én akartam, vagy volt lehetőségem helyettesíteni, vagy megkértem az illetőt, hogy felváltva használjuk.


Hátránynak most úgy nagyon az öltözőn kívül nem jut eszembe semmi. Ezzel csak annyi a bajom, hogy lehetne nagyobb. Van mikor egymásba lóg a .aszunk.


Van, mikor reggel edzem 7-8 körül, de általában este 8-9 fele megyek. Ilyenkor kevesebben vannak. 14 órától estig azért zsúfoltabb.


Ne azért ne járj egy jó konditerembe, mert sokan vannak. Hidd el senkit sem érdekel, hogy milyen giliszta vagy, vagy épp duci.

2020. júl. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ne azért ne járj egy jó konditerembe, mert sokan vannak. Hidd el senkit sem érdekel, hogy milyen giliszta vagy, vagy épp duci."


Nekem nem ez a problémám, csak amikor van 5 db pad és mindegyik foglalt és oda kell mennek kérdezősködni, hogy "Hello, még mennyid van hátra" vagy esetleg beszálsz és akkor újra mindig beállítod a padog a megfelelő méretre.


De van hogy nem is tudsz csatlakozni, mert mondjuk pont szálkásítasz és folyamatosan csinálnál valamit a padon és ha normálisan használhatnád akkor nem adnál teret a másiknak akitől elkérted a padot.


Meg igaz, hogy van keret, de csak 1 db, ami nem olyan sok ha rengetegen vannak a teremben és folyamatosan használják.


Az meg nem olyan, hogy minden egyes használat után 40kg külömbséget fel-le pakolgatunk, hogy 2 ember tudja használni.


Stb...


Engem nem zavar mit gondolnak rólam, de rettenetesen felidegesít ha csak azért kell máshogy edzenem, teljesen kihagynom gyakorlatokat vagy éppen csak eltolni egy gyakorlatot, mert túl sok ember van a teremben.


Tegyük fel, hogy te gugolással indítanád a lábedzését bemelegítés után de foglalt és csak 2 gyakorlattal később tudsz oda eljutni, akkor olyan szinten elfáradsz, hogy a rendes súlynak csak a 80-90%ával tudsz dolgozni normálisan.


Akkor meg már eldobhatod a "progresszív overloadodat" a edzésnaplóddal, ha 2-3x megesik egy ilyen egymás után.

2020. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben igazad van. Viszont én azt írtam, hogy "azt a gépet", gépeken meg általában 5 másodperc súlyt választani, meg még 5 beállítani , hogy neked kényelmes legyen. Amúgy az a 40kg különbség sem vészes fel-le pakolni. Az 2 db tárcsa ismételten 10 másodperc, míg magadnak belövöd a súlyt.


Nézzük pl egy mell napot. Mint tudjuk, a hétfő a nemzetközi mellnap. Na én hétfőn lábazok. Mellezni pénteken szoktam. Eddig 1 embert láttam mellezni pénteken. Nem igazán kell "küzdenem" a padokér, gépekér pénteken és a hétfői lábazáskor is szabad kb minden.


Ha meg véletlen, valami oknál fogva nem jutok el pl a guggolókerethez, vagy a fekpadhoz, "kiváltom" mással. Millió meg egy gyakorlat van helyette, és nem is baj, ha mondjuk belevisz az ember egy kis változatosságot.

Egy ideje már járok terembe, eddig kb 2 alkalommal csináltam mást, mert foglalt volt, amit épp használni akartam.


Száz szónak is egy a vége, van igazság abban, amit írsz. Ki így, ki úgy áll hozzá. :)


Amúgy mióta edzel, milyen "szinten" tartasz?

2020. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igaz, lehet csak felnagyítom a problémát. Nekem az a szintű tömeg a teremben, amikor edzést kell változtatni vagy helyért küzdeni és azt nézni mikor szabadul fel a egy hely és rögtön futni, hogy enyém lehessen dolog nagyon felidegesít és a konditerembe relaxálni megyek. Így lehet ritkán fordul elő, de jobban megmarad bennem.


Talán ezért húz fel ha itt el kell térnem az eltervezett edzésemtől.


“Amúgy mióta edzel, milyen "szinten" tartasz?”


Kb 9 éve kihagyásokkal. Ötletem sincs milyen szinten vagyok, az edzés csak másodlagos hobbi, de ha érdekel most raktam ki egy youtube videót pont arról hogy hol állok.


Mindig is nehezen ment a kalória deficitben lét, mert mindig is szerettem nagyokat emelni és jókat enni, így azt gondoltam ha kirakok valamit a netre (persze úgy hogy ismerőseimet ne zargassam vele), amit bárki láthat majd arra tudom ösztönözni magam, hogy ne térjek le erről az útról ha fáj is, mert ott van a fejemben hogy megígértem a világnak és így a felelősségtudat úton tart.


Direkt nem is mondtam el senkinek, kb 10 nézettsége van, de már most sokkal motiváltabbnak érzem magam.


Informatikus sorstársak között haladó vagyok :D, de testépítés világában szerintem kezdő.


https://www.youtube.com/watch?v=lFD-aEnuj9w&t=340s


Te milyen szinten vagy?

2020. júl. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!