Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor a legkényelmesebb...

Mikor a legkényelmesebb szántóföldön sétálni?

Figyelt kérdés

Az év mely szakában, hónapjában a legkényelmesebb, illetve leg "gazda barátibb" szántóföldeken sétálni? Nem egy konkrét területre gondolok egyfajta növénnyel, hanem általánosságban.


A "kényelem" alatt azt értem, hogy minél gyorsabban, bokát nem kitörve és magas növényektől nem összecsikargatva.

A "gazda baráti" pedig az lenne, hogy pl. nem az éppen kinövő palántákat taposom le.


(Az időjárás nem számít, csak magára a talajnak a "gyalogolhatóságára" vagyok kíváncsi. Illetve lehetőleg ne legyenek tele a földek mezőgazdasági gépekkel, meg munkásokkal.)



#szántóföld #gyalogolni
2020. máj. 9. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
A szántóföldön lévő palántákat nyugodtan letaposhatod, a kutya nem sír utánuk! Eszem azt a belvárosi kicsi szívedet!
2020. máj. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, városi vagyok. Egy falun élő vagy mezőgazdaságban dolgozó ember számára nyilván triviálisak a kérdéseim, épp ezért reméltem sok és hasznos választ.

Tehát a szántóföldi növényeket taposhatom(?) és mikor a legkényelmesebb szántón sétálni? A növénytelenség miatt gondoltam a télre, viszont akkor meg lehet hogy fel van ásva. (amin nem lehet kellemes sétálni)

2020. máj. 13. 15:50
 3/5 anonim ***** válasza:
2020. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jaj, ez nagyon jó kérdés!


Drága Csillagvirág Édesanyám (aki már elhunyt tavaly augusztusban.) Béke Porocskáira/Hamvacskáira! Még most is emlékezetembe idézem csilingelő kacaját, kissé nyers, érdes modorát!


LEGTÖBB ESETBEN KEMÉNYEN MEGMONDTA A MAGÁÉT - mennyire el van "kényelmesedve" a városi lakók nagy többsége.


"Tápos Csibék"" - ez volt a kedvenc szavajárása. :)


Ő a szántóföldeken NŐTT FEL még az 1960-as években volt kislány/kiskamasz korú. Mennyit mesélt arról, hogy milyen a vidéki gazdaság, hogyan és miként éltek, milyen ÖSSZETARTÓ KÖZÖSSÉGEK VOLTAK AKKORIBAN...

2020. máj. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mi ez a nonszensz "régenmindenjobbvoltezértCAPSLOCKKALÍROM" izé? Jó sztori, de a kérdésre semmi választ nem ad.
2020. máj. 14. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!