Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van olyan kondigép, ami tud...

Van olyan kondigép, ami tud mobil telefont tölteni?

Figyelt kérdés
Mármint úgy, hogy az én mozgási energiámmal tölti fel a mobilomat, amit sportolás közben termelek, és nem úgy, hogy be van dugva a konnektorba, és onnan...

2020. ápr. 27. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahhoz elég sokat kellene tekerned/futnod/bármit mozognod, hogy egy telefont így fel tudj tölteni. Nem hiszem, hogy lenne, vagy ha van is, akkor csak néhány százalékot tudnál vele tölteni.
2020. ápr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egy számítógép USB portján 2,5W jön ki. Egy komolyabb töltőn mondjuk 10W, de legyen a duplája, 20W.


Konditermi emlékeim szerint az elliptikus tréner akár 150-160W -ot is kiírt nekem edzés közben, de a 70-80-as átlagot könnyedén lehet tartani hosszú távon. Szóval veszteségel is bőven meg tudna termelődni az a kis energia egy kardio edzésen, amivel egy mobilt fel lehet tölteni, persze csak ha lehet hinni a számoknak, amiket a masinák kiírnak a kijelzőjükre.


A gond inkább az, hogy ezekben a kondigépekben nem elektromos áramot termelnek, hanem inkább valamit elkoptatnak ahhoz, hogy azt nehéz legyen tekerni, hajtani, taposni, vagy legyen az akármi, amit éppen csinálni kell vele. Ha a fékező erőt áramfejlesztésből nyernénk, nem koptatásból, akkor szerintem bőven kijön az a teljesítmény, amire szükség lenne.

2020. ápr. 27. 14:39
 3/3 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!