Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a sátorról?

Figyelt kérdés
[link]

2020. ápr. 18. 06:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy akkorát mellé tudsz nyúlni egy sátornál. A Decathlonos cuccaim mind nagyon jó minőségűek.
2020. ápr. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Annyira nem értek a sátrakhoz, de nem drága ez? Én is most keresek sátrak, igaz Németórszágban, itt láttam pl. ugyancsak Decathlonban Quechuha 2 Seconds 3 személyes sátrat 65 euróért, de ami nem ilyen "ledobod és feláll" azokat láttam már 30 euróért is.
2020. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Ignis Subdialis ***** válasza:

Szerintem ha valaki ilyen sátrat néz, azt nem véletlenül teszi. Aki ilyen sátorban gondolkodik, nagy valószínűséggel több napos túrát tervez egész napos gyaloglással, mindent háton cipelve. Erre ez tökjó, viszonylag könnyű, ráadásul elemeire bontható, így elosztható a hátizsákban - ha többen túráztok, egyik viszi a tartóelemeket, másik a ponyvát, de egyben is eléggé kompakt és relatíve kicsi. Könnyű felállítani és nagyon praktikus, hogy két oldalról is nyitható, ezerszer könnyebb így rendezkedni benne, illetve felverni/bontani, különösen esőben. Bár a belső sátor alapterülete elég kicsi két személynek - de ez az összes "dekás" kétszemélyesre igaz, van hozzá fedett csomagtároló rész, ráadásul kettő.

Az, hogy szélálló meg esőálló egy sátor, ez alapértelmezett. A Deca legolcsóbb sátrai is kibírnak orkánokat és brutális esőket, tudom miről beszélek. Szóval az ne tévesszen meg, hogy ennél kihangsúlyozzák ezt, másoknál meg nem, mert ez mindegyikre igaz.

Ha viszont nem kifejezetten több napos túrában gondolkodsz, hanem olyan alkalmazásban, hogy autóval odautazol valahova, felvered a sátrad és az napokig ott áll, majd lebontod és hazaautózol, erre a célra olcsóbban is kapsz a célnak jobban megfelelő sátrat. Ha ez a helyzet, akkor mindjárt azt javaslom, hogy egy főre kétszemélyes, két főre háromszemélyes sátrat vegyél. De ha két főre kétszemélyest veszel, még az is nagy valószínűséggel szélesebb lesz, mint a kérdéses túrasátor, az ugyanis nagyon keskeny, 60 cm egy főre eléggé tömegnyomor. Érdemes Fresh ponyvájú sátrat venni, mert sokat jelent, hogy visszaveri a napfényt. Ha történetesen a nyári reggeli napfény keresztülesik a sátradon, már hajnalban grillcsirkévé fősz, ezt valamelyest késlelteti a Fresh, nekem Fresh ponyvám van, amit a sátor fölé szoktam kihúzni.

2020. ápr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen nekem is az ár és a hely szűke miatt merült fel a kérdés, köszönöm szépen a megerősítést!
2020. ápr. 18. 16:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!