Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mért szokott fájni futás...

Mért szokott fájni futás közben a térdem?

Figyelt kérdés

Futás közben mindig fáj a térdem. Az orvosom azt mondta, lúdtalpas vagyok, de már voltam lúdtalpas és tudom milyen.

És más orvosok és azt fogják mondani, hogy lúdtalpbetétes cipő kell... Most mit tegyek? :S


2010. júl. 24. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is fáj egy időben a kerékpártól. Viszont nekem ropogott is, akkor én proenzit szedtem 1 hónapig és elmúlt. Viszont könnyen okozhatja a lúdtalp is, de akár a cipő vagy a széles csípő is (feltéve ha lány vagy).

[link]

2010. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
lány vagyok, hát a cipőt nem tudom, legutóbb szandálban futottam, az rossz választás volt, sokszor futok mezítláb (kempó edzéseken) és futócipőben, de nem rossz minőségű...
2010. júl. 24. 11:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem a minőség a lényeg. Nekem is van szuper ultra durva puma cipőm amit tényleg ilyen olyan már szinte repülni is tud de futni rémálom vele. Végig kell járni a várost és meg kell találni a megfelelő cipőt. Lehet, hogy az 10eFt de az lehet, hogy csak 3eFt. Próbálj fel jó sokat. Viszont mint említettem nem biztos, hogy ez váltja ki.
2010. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szandálban sose fuss! én személy szerint az asics-ot ajánlom, nagyon jó cipő (talán hervisben megtalálod).


egyébként ha fáj a térded, inkább biciklivel eddz egy ideig és ritkábban iktass eb futást. később fokozhatod.

2010. júl. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

azért fájhat a térded:


-Mert rossz technikával futsz

-tulsúly (ha ki vagy gyúrva az is elég)

-van valami krónikus izületi sérülésed

-nem megfelelő helyen, cipőben futsz


Persze ezek nem zárják ki egymást, valszeg több is jelen van egyszerre. Alapszabály, ha valami fáj azt ne csináld.

2010. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elég sok hibatényező léphet fel. Elég sokat sikerült össze is szednünk. Mérlegelj zárd ki dolgokat és változtass. A terep eszembe se jutott. Füvön, salakon vagy betonon futsz?
2010. júl. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
tehát kezdjük! a tempó az lehetséges, hogy rossz, de hogyan kell futni? túlsúlyom biztos nincs, bár nem vagyok modellalkat, de 165 cm és 48 kg vagyok. és nem is látszik rajtam semmi. Mindenhol megfájdul a lábam, ha füvön futok, ha betonon (tesióra), ha salakon, kempón pedig fapadlón.
2010. júl. 24. 16:11
 8/10 A kérdező kommentje:
bocsánat! a technika lehet h rossz.... pardon
2010. júl. 24. 16:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek ugyanez a problémája.Voltunk orvosnál,azt mondta gyenge a térde,lazák a szalagjai.Menj el konditerembe,és fájdalomhatár alattig lábnyújtás,lábhajlítás,gugolás.

De kérj meg valakit,hogy mutassa meg a gyakorlatok helyes elvégzését,mert borzalom nézni néha,hogy a nők hogyan értelmezik a gépek működését.Megfeszített izmokkal,lendület nélkűl kell.Ha megerősödött,mehetsz futni.

Jobbulást.

2010. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nincs közelemben konditerem...
2010. júl. 25. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!