Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldön dolgozom, én vezetem...

Ketrecharc kérdése:

Külföldön dolgozom, én vezetem a céges autót, füves cigit is szoktak szivni benne. A kérdésem én kapok büntetést érte? Én nem élek vele.

Figyelt kérdés
2019. jún. 18. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fogsz büntetést kapni, főleg nem Angliában. Bár illegális, de annyira nyíltan füveznek, hogy a rendőröket nem is érdekli. Mindennap amikor gyalog megyek dolgozni, érzem, hogy a mellettem elhaladó autókból ömlik ki a fű szaga.

Gond csak akkor lenne, ha baleset történne, és szükség van rendőri intézkedésre. Ha akkor megérzik, teszttel igazolják, hogy füvezett vagy sem a sofőr

2019. jún. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hollandiába dolgozunk,Belgiumba van a szállás.

Én vezetek,de én nem füvezek.

2019. jún. 18. 09:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Ott teljesen legális.
2019. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor kerülhetsz bajba ha olyan országban vagy ahol nem legális. Nálunk pl.a sofőr a felelős az utasaiért ha nincsenek bekötve biztonsági övvel, vagy a barátok úgy utaznak a kocsiban a gyerekükkel, hogy annak nincsen biztonsági ülése, akkor azért a sofőrt büntetik meg.

Ha a kocsit itt leállítják valamiért és észre veszik, hogy benne füveztek, akkor a sofőrt is drogtesznek fogják alávetni. Ha negatív akkor emiatt - mármint a drog hatása alatt vezetésért természetesen nem fogják felelősségre vonni - hiszen nem történt ilyen. Ellenben a drogfogyasztás, ami illegális az megtörtént és az ügyben bizony vegzálni fogják.

Kb. úgy, mint amikor egy társaságból valakit elkapnak bolti lopásért. Mindegy, hogy csak 1 embernél volt lopott cucc, akkor is az egész társulatot fogják érte felelősségre vonni. Ismerősömmel így is történt, a barátnője lopott, a pénztárnál elkapták, mindektten állították, hogy az ismerősömnek fogalma sem volt róla, mégis társtettesként eljárás indult ellene.

2019. jún. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Üdv!


Neked nincsen okod az aggodalomra, a fogyasztóknak annál inkább. :)

2019. júl. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!