Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van jogom kikérni és megkapni...

Van jogom kikérni és megkapni egy 4 évvel ezelőtti bűnügyi rendőrségi eljárás ítéletét?

Figyelt kérdés
Érintett voltam, engem is beidéztek aztán nagyon megbüntették a rágalmazókat.
2019. jún. 12. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A vádlott, a védő, a fiatalkorú törvényes képviselője, a sértett, a magánvádló, a pótmagánvádló, a magánfél és a felsoroltak képviselője részére adható másolat - a korlát csak az, hogy a magánéletre vonatkozó adatok ne kerüljenek nyilvánosságra.


A fentebbieken kívül, az egyéb érdekeltek és képviselőjük részére az őket érintő körben adható másolat.

2019. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kérdés csak annyi, hogy ha engem tanúként idéztek be, ámbátor gyakorlatilag gyanúsított és sértett is voltam egy személyben, akkor én bele tartozom e a felsorolt körbe?


Sértett is voltam mivel megrágalmaztak

2019. jún. 12. 15:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy ki voltál az ügyben. Most nem az a lényeg, hogy mennyi mindenki voltál, hanem hogy mi lett az ügy eredménye. Mit állapítottak meg. Ki lettél a végén az eljárás befejeződésével. De egyébként ítéletet a bíróság hoz, nem a rendőrség, szóval igazán nem tudom, hogy mit akarsz a rendőrségtől. Ha ítélet született az ügyedben, akkor az ügyben ítéletet hozó bíróságot kell iratkérés miatt megkeresned, nem a rendőrséget.

Bár, ha te sértett lettél volna, akkor eleve kellett volna kapnod határozatot az ügy befejeztével. Ha csak simán tanúként "végezted", akkor pedig nem vagy jogosult határozat beszerzésére.

2019. jún. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!