Ha valaki eltünteti az elhunyt számlájáról a megtakarítást, akkor milyen jogorvoslati lehetőség van?
Hagyatéki még nem volt, most lesz.
A kérdés az, hogy ha a halál napja előtt tűnik el a számláról a megtakarítás, akkor aki eltüntette a pénzt, feljelenthető e? Már tudta hogy meg fog halni a számlatulajdonos, mert az orvosok szóltak, nem is volt magánál.
A közjegyzőnél kell jelezni, foglalkozik vele?
Haláleseti kedvezmenyezett NEM volt!
A közjegyzőnek ehhez semmi köze, ő a hagyatékkal foglalkozik. Az az összeg, ami nem volt a halál beálltakor a számlán, nem képezi a hagyaték részét. (Feltételezve, hogy a fia nem fogja a hagyatéki tárgyaláson bejelenteni az x millió forintot.) Amit tehettek, hogy nem fogadjatok el a hagyatéki végzést, hanem pert indítatok.
Feljelentést nem tudtok tenni, mert nincs a tulajdonotokban, ha lopás történt, akkor a nénit érte a sérelem.
"másik örökös elöl elszedte a felét"
Értem én, de mivel a néni élt, amikor a számláról átutalta a pénzt, az a néni pénze volt.
Ez világos, de ezzel akkor rengetegen élnek vissza :-(
Igy akkor kb pont annyi joga van mint a tulajdonosnak.
Tehát akkor hivatalosan a néni kérte meg, hogy vegye le azt a pénzt.
A néni, míg élt, ezt nyugodtan megtehette, hisz az ő pénze volt.
Sajnos nekem úgy tűnik, hogy itt valaki - akinek nem jutott - nyerészkedni akar egy ember halálán.
De amíg nincs haláleset, addig az a pénz nem minősül örökségnek!
Ezt sokan elfelejtik, és azt hiszik, attól, hogy valaki öreg és beteg, már az övék a pénz meg a vagyon. De nem így van.
Ha az illetőnek mégsem mondta a néni, hogy vegye le a pénzt, de ő megtette, valószínüleg elég egy tanút kerítenie, aki pár tízezer forintért "elismeri", hogy igen, valóban ott volt a néni ágya mellett, a néni ezt mondta, ez volt a végakarata. Senki nem tudja meghazudtolni őket, hiszen van tanú, ill. hangsúlyozom újra, a néni élt, azt csinált a pénzével, amit akart.
Ezért is írtam le, hogy mi is így jártunk, és még nagyon sokan mások. Ha az ügylet a halál bekövetkezte előtt történik, akkor az nem számít bele az örökségbe, akármilyen nehéz ezt elfogadni.
Az elvet persze értem, csak épp nem tudod bizonyítani, hogy igazad van.
Mi nem csak megtakarítást, hanem komplett lakást, telket, és ki tudja mennyi pénzt buktunk így el, lehet nem hitelekkel vágtam volna bele az életbe, ha akkor megkapom, ami jár, de sosem tudtam volna bizonyítani, hogy erőszakkal vették rá a nagyapámat, hogy átírassa mindenét és kisemmizze a családját.
Nem, a neni NEM kérte hogy vegye le a pénzt, ő annyit mondott, hogy az a betet a testvéré legyen!! Mert az akinek rend.joga volt ő kapott többet igy is és mast is.
A néni halála után mondta azt többször több helyen a "lenyúló" fél, hogy a néni kifejezett kérése az hogy az a penz - szám szerint leírva!!- a testvére legyen. Csak erről a testvér nem tud, ennek az összegnek a létezeséről.
Ha az illető többször nyilatkozik arról, hogy a pénz valaki másé kell legyen, akkor ő nagy bajba kerülhetne.
Szerintem ezt utólag letagadhatja.
A "néni mondta neki" részt úgy értettem, hogy ezt utólag simán mondhatja majd, csak még lehet nem gondolkozott azon, hogy ebből rendőrségi ügy is lehet.
6 helyen szerepel bírósági jegyzőkönyvben, hogy kié kell legyen a pénz. Ezt letagadni azert elég nehéz....
Az illető azert nem gondolt arra, hogy ebből baj lehet, mert nem számított arra, hogy egy birósági per + hagyatéki eljáras során lesz az ügyben vki, aki mindkettővel 100% képben lesz. Ezt anno nem gondolta at mikor a sztori indult. Es hát némileg erre is fázott rá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!