Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gépkocsi adásvételi közokirat...

Gépkocsi adásvételi közokirat hamisítás. Mire számítható?

Figyelt kérdés
Milyen büntetésre számíthatok, ha gk adásvételit hamisítottam? Az adatok helyesek és valósak, de újat csináltam, mert felcseréltünk két nevét. Az eladót nem értem sehogy el, hogy javítsuk. Szóval az aláírásokat is én írtam alá. Mire számíthatok?
2018. dec. 5. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
1-3 év-ig terjedő büntetés esetében a bíró kB 1,5 évet fog megállapítani, ha nincs sulyosbitó vagy enyhítő körülmény.
2018. dec. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért, indult eljárás?
2018. dec. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen. Közokirathamisitásért
2018. dec. 6. 09:52
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem 1-3 évig terjedő, hanem csak 3 évig terjedő. Alsó határ nincs megadva. (Btk. 342. §)

Mivel valós adatokat használtál, és nem is jogtalan haszonszerzéshez akartad felhasználni a papírt, meg feltehetőleg nem is voltál még büntetve (ha nem írtad), én úgy gondolom, hogy kapsz fél évet felfüggesztve.

Meg kifizettetik veled az eljárás díját, mondjuk, egy százast.

2018. dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!