Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kell chipet rakni a...

Miért kell chipet rakni a kutyákba?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy pár éve kötelező megchippeltetni a kutyákat, de erre miért van szükség? Mi ennek az értelme?

2018. dec. 3. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy követhető legyen a gazdi-kutya kapcsolat.

Ellenőrizhető legyen az oltottság, csökkenjen a kóbor állatok száma. Erősödjön a felelős állattartás.

2018. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
73%
Azert hogyha netán elveszik, akkor tudd megtalalni. Mert azt a chipet bemerik és mivek az a kutyaban van, igy van esély a megtalalasra. bővebb válaszért kérdezz meg egy állatorvost.
2018. dec. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első leírta választ, a másodikat javítom azzal, hogy az elveszett kutya nem "bemérhető" hanem csak közvetlen testközelből olvasható ki a csipp (passzív rfid technológia)

[link]

2018. dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
tavaly hozzánk is betévedt egy öreg kutya a téli hidegben. Nyakörv nélkül, azt hittük, hogy kóbor állat. De mivel hideg volt és este, csináltunk neki kutyaház félét az udvarra, hogy meg ne fagyjon ha maradna és adtunk neki enni is. A harmadik napon az utcában felhívták az illetékeseket, mert ott sétálgatott és amikor kijöttek azonosították a csipje alapján. Vissza is tudták vinni a gazdájához néhány utcával arrább. Mivel nincs kutyánk én eddig nem tudtam az eljárásrendről, azóta én is tudom, hogy így lehet legkönnyebben megtalálni a gazdáját egy eltévedt állatnak.
2018. dec. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%
Elméletileg azért, hogy ha elveszik a kutya, könnyebben meg lehessen találni. Ez valóban jó dolog, de nem ez a valódi cél. Valójában ez egy kísérlet, mielőtt az emberekbe is chipet ültetnének. Azt arra használják majd, hogy kiderítsék, ki mennyire "jó elvtárs", esetleg befolyásolják is a beállítottságunkat.
2018. dec. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#5

Le vagy maradva.

Az emberekbe nem ültetik be a csipet, csak megvetetik velük.

Az a neve, hogy facebook, média, mobilénet.

2018. dec. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Facebookon megteheted, hogy nem politizálsz, ha ellentétes a véleményed az elvárttal. Ha chipet ültetnek beléd, akkor tudni fogják anélkül, hogy kimondanád. Elég azt megfigyelni, mire reagálsz pozitívan és mire negatívan. Ha megtudják, hogy nem úgy gondolkodsz, ahogy elvárják, kiiktatnak valamilyen módon, vagy ugyanazzal a chippel átnevelnek.
2018. dec. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!