Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Rendőr, akinek szabálysértése...

Rendőr, akinek szabálysértése volt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm rendőr lesz, kisebb szabálysértést követett el, talán lopást pár éve, nem tudom, de most a közszolgálati egyetemre jár, nyomozó lesz. Állítólag valami 1 év után elévül, ha nem verik nagy dobra az esetet, tehát nem lesz priusza. Én nem tudom egy kicsit furcsa. Nem, én nem akarok rendőr lenni, büntetve se voltam, csupán érdekel a dolog. S nem, rosszat se akarok az ismerősnek. :D
2018. dec. 1. 15:33
 1/6 Drazicc ***** válasza:
Attól, hogy volt szabálysértése még lehet rendőr, ha minden embernek megtiltanánk, hogy rendőr legyen aki életében követett el valamit (átsétálás a piroson, valamint rossz helyen parkolás is az) akkor senki sem lehetne rendőr.
2018. dec. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem ilyenre gondoltam, konkrétan lopás.
2018. dec. 1. 15:48
 3/6 Drazicc ***** válasza:
lopás az asszem 20 ezer forintig szabálysértés. Ha bűncselekmény lenne az már más.
2018. dec. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lopás? Azért nagyon nem mindegy, egy csokit loptam el, vagy egy 20 millás autót. Az emberek az egy csokit is lopásnak mondanak. Jogilag, mi minek van minősitve, az egy más kérdés.
2018. dec. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Neten ha kicsalnak tőled előre pénzt és lelépnek, 50k-ig az is csak szabálysértés. (Sőt nem is foglalkoznak vele a rendőrők általában, max csoportos feljelentés esetén)


Tehát az "egyik ismerősödnek" nem kell félnie, ha csak ilyesmi kis dologról van szó.

2018. dec. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jól írják, az apróbb dolgok nem számítanak.

A nagyobb dolgok viszont hiába évülnek el, hiába kaphat erkölcsi bizonyítványt is utána, viszont a nyilvántartásból nem fogják kitörölni, és rendőrnek nem veszik fel. Ha itt is valami komoly ügyről lenne szó, akkor már nem járna arra az egyetemre.

2018. dec. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!